Anneler günü

Hayatımızın en özel yere sahip olan annelerimizi bu özel günde mutlu etmek için neler yapmalıyız? Anneler Günü hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

anneler gunu

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.
Anneler Günü Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanır. Bu özel günde hayatımızın en değerli parçası olan annelerimizi bir nebze olsun mutlu etmek onların yüzünde tebessüme sebep olmak bizide mutlu edecektir. Peki Anneler günü ilk defa ne zaman ortaya çıkmıştır? Anneler günü 2016 yılında 08 Mayıs 2016 Pazar gününde kutlanacak. Tüm annelerin anneler gününü kutlar mutlu bir Anneler günü geçirmenizi dileriz. Anneler Gününüz kutlu olsun!
Anneler günü hakkında bilgi aşağıdaki linkten de bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir