Android için en iyi pentesting uygulamaları

Temel olarak bilgisayar korsanları sistem olarak linux kullanırlar. Android de Linux işletim sisteminde çalışıyor. Ancak herkesin, bilgisayar korsanlığının yalnızca bilgisayarda yapıldığı söylentileri var. Ancak şimdi teknoloji dünyası değişiyor ve hepiniz küçük bir ha*k cihazınız var, yani ‘ Android ‘. Son zamanlarda siber korsanların çoğunun Android kullanıcılarını hedeflediğini belirlenmiştir.

Android için Pentesting araçları en eğilimli internet konusudur. Bugün internetkafa.com en iyi penetrasyon test araçlarını ve android penetrasyon testi uygulamaları 2017 için olanlarını sunuyoruz. Bu, verilen bir ağ güvenliğinin ve içindeki çeşitli hataların güvenlik açığı kontrol etmek için yapılır. Çoğu zaman, test bazı güvenlik önlemleri programlarıda kullanılarak yapılır.

Günümüzde geliştirilen çeşitli test uygulamaları var ve bunlar çeşitli online kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Artık bu araçlar oldukça yararlı olabilir ve işletim sistemi güvenlik açığı ve güvenlik özellikleri hakkında az ya da çok bilgiye sahip olsa bile bunları kullanabilir.

Teknolojinin her geçen gün nasıl hızlı bir şekilde değiştiğini fark ettiğiniz için, teknoloji alanında yeni buluşlar var. Bilgisayar korsanları, yeteneklerini dizüstü bilgisayarlarında göstermek ve bilgisayar korsanlığına başlamak için çok iyi bir fırsat buldular.

Not: İnternetkafa.com’da yayınlanan tüm içerik güvenlik araştırma amaçlı olarak kullanılmaktadır ve yasadışı kullanılmamalıdır. Hiçbir zararın sorumluluğunu üstlenmiyoruz. Yapaçaklarınızla olan iyi yada kötü şeylerde siz kendinizle başbaşasınız.

Android en iyi pentesting uygulama

zANTI

ZANTI, bir düğmeye basarak karmaşık denetimler ve penetrasyon testleri gerçekleştiren kapsamlı bir ağ teşhis araç takımıdır. Ağ güvenliği sağlamak için basit yönergelerle sizi yönlendiren bulut tabanlı raporlama sağlar. Bu uygulama, Android cihazlar için tasarlanmıştır.

DroidBox

DroidBox, Android uygulamalarının dinamik analizini yapmak için geliştirilen bir uygulamasıdır. Bu uygulama, kodlamayı yapmak ve kurbanın kolayca uzaktan harekete geçmek için oldukça iyidir.

Hacktode

Hacktod araç kutusu, penetrasyon test cihazı, Etik korsanlar, BT yöneticisi ve Keşif gibi farklı görevleri yerine getirmek, exploit gerçekleştirmek için tarama yapmak vb. Için Sihirbaz güvenlik uzmanı olan bir uygulama.

Kill WiFi

Bu açık kaynak kodlu etik Android uygulaması bu alandaki en popüler uygulamalar arasındadır. Windows’daki net kesme uygulamasına benzer şekilde, bu uygulama, ağınızdaki herhangi birinin WiFi’sini kesme kapasitesine sahiptir. Kill Wifi, güçlü bir şifreyle korunmayan açık bir WiFi’ye sahip olduğunuzda son derece yararlıdır. Cihazınızdaki birkaç tıklamayla davetsiz misafirlerin WiFi’lerini kesebilirsiniz. Bu uygulama, açık ve etkileşimli arayüzü ve kullanımı kolay araçlar sayesinde kullanımı kolaydır.

Androrat

AndroRat, Android Uzaktan Yönetim Aracı anlamına gelir. Bu bilgisayar uygulaması, bu aygıta hiçbir fiziksel erişiminiz olmasa bile başka bir aygıtı kontrol etmek için kullanılan uzaktan yönetim aracıdır. Ayrıca arkadaşlarınız ve ailenizin üyeleri arasında şaka amaçlo kullanabilirsiniz.

Burp Suite

Burp Suite, web uygulamalarının güvenlik testlerini gerçekleştirmek için entegre bir platformdur. Çeşitli araçları, bir uygulamanın hareket yüzeyinin ilk haritalanması ve analizinden güvenlik açıklarını bulmaya ve bunlardan yararlanmaya kadar tüm test sürecini desteklemek üzere birlikte sorunsuz bir şekilde çalışır.

SpoofApp

SpoofApp tam olarak bu uygulamanın yaptığı şey telefon numaranızı değiştirmekten başka, bu uygulama sesinizi de değiştirebilir ve tüm konuşmanızı kaydedebilir. Ancak, bu uygulamayı kullanmak için SpoofCards’a ihtiyacınız olacak. Genel olarak sizin ve arkadaşınızın yüzünde gülümseme getiren güzel bir uygulama.

Droid Sheep

Birçoğumuz arkadaşınızın sosyal medya hesabına saldırıyor. Veya birisinin sosyal medya hesaplarından önemli bilgiler çıkarmak gibi kullanışlı bir şey için bile kullanılabilir. DroidSheep sizin için işi yapar. Ağınızda gerçekleştirilen sosyal medya faaliyetleri oturumlarını engeller.

Shark For Root

3G, 4G ve WiFi üzerinde çalışır (FroYo bağlantılı modda da çalışır). Döküm açmak için WireShark veya benzeri bir yazılım kullanın, telefonda ön izleme dökümü için Shark Reader kullanın.

aNmap – Android

Nmap (ağ eşleyicisi), farklı ağ tarayıcı (port bulucu) aracı arasında en iyi olanıdır, Nmap esas olarak Unix OS için geliştirilmiştir ancak şimdi Windows ve Android’de de mevcuttur. Taramanız bittiğinde, sonuçları e-postayla gönderebilirsiniz.

WiFi Mac Changer

En kullanışlı olanlardan biri olan Wifi Mac Changer uygulaması, cihazlarınızın MAC adresini değiştirerek faaliyetlerinizi neredeyse izlenemez hale getirir. Rootlu Android telefonunuzla, cihazınızın MAC Adresini geçici olarak değiştirebilirsiniz, böylece çevrimiçi etkinlikleriniz size geri gönderilemez. Uygulama size MAC Adresinizi değiştirmenin iki yöntemi sunar. Bir tanesi, WiFi ayarlarında hiçbir değişimi yansıtmanın kolay yol değildir. Diğer yöntem, parola korumalı olan uygulamaları girmenizi sağlayan biraz daha zor ve bu, WiFi ayarlarınızda değiştirilen adresi yansıtacak.

SSHDroid

Android Secure Shell: Secure Shell veya SSH, uzaktaki makinenize bağlanırken ek bir güvenlik katmanı sağlayan en iyi protokoldür. SSHDroid, Android için bir SSH sunucusu uygulamasıdır. Bu uygulama, bir PC’den cihazınıza bağlanmanıza ve komutlar uygulamanıza izin verecektir.

dSploit

DSploit, bir mobil cihazda ağ güvenliği değerlendirmeleri yapmak için BT güvenlik uzmanlarına / meraklılarına en eksiksiz ve en gelişmiş profesyonel araç seti sunmayı amaçlayan bir Android ağ analizi ve penetrasyon paketidir.

APKInspector

APKinspector, analistlerin Android uygulamalarını analiz etmeleri için güçlü bir GUI aracıdır. Bu projenin amacı, analistleri ve ters mühendisleri, derlenmiş Android paketlerini ve bunlara karşılık gelen DEX kodunu görselleştirmek için yardımcı olmaktır.

Arpspoof

Arpspoof, orijinal olarak Dug Song tarafından dsniff paketinin bir parçası olarak yazılan ağ denetimi için bir araçtır. Bu uygulama yerel ağdaki trafiği, ARP yanıtlarını oluşturup bunları belirli bir hedefe veya yerel ağ yollarındaki tüm ana makinelere yönlendirerek yeniden yönlendiriyor.

USB Cleaver

USB Cleaver’in amacı, hedef Windows 2000 veya daha üst bir bilgisayardan şifre kareleri, LSA sırları, IP bilgileri vb. gibi bilgileri sessizce kurtarmaktır. Ağ trafiğini görünmez hale getiriyor. Tüm bilgileri sdcard’da saklanan bir LOG dosyasına kaydeder ve istediğiniz zaman gözden geçirilebilir.

WhatsApp Sniffer

WiFi Bağlantısını kullanan arkadaşlarınızın özel görüşmelerini, seslerini ve videolarını indirmek istiyorsanız WhatsApp, bu uygulamayı denemek en iyi seçimdir.

WIBR Plus +

WIBR Plus, WPA / WPA2 PSK WiFi ağlarının güvenliğini test etmek için gelişmiş bir uygulamadır. Bu uygulama, bir ağdaki kablosuz penetrasyonu tespit eder.

Droid Pentest

Droid Pentest, tam penetrasyon testi platformu oluşturabilmeniz için penetrasyon testi ve hareket işlemi için tüm android uygulamalarını bulmanıza yardımcı olur.

WiFi You

WiFi Dünyadaki son kullanıcılar tarafından paylaşılan milyonlarca wifi şifresini toplayan ve bunları ücretsiz ağ ve trafik tasarrufundan zevk alan bulut sunucumuzdan saklamanızı sağlayan güçlü bir uygulamadır. WiFi anahtarınız olacak ve yakınlarda bulunan tüm mevcut WiFi ağlarını otomatik olarak bulacaktır. Tek bir tıklama ile ücretsiz wifi’ye bağlanabilirsiniz.

WiFi Analyzer

Android telefonunuzu bir Wi-Fi analizöre dönüştürür. Çevrenizdeki Wi-Fi kanallarını gösterir. Kablosuz yönlendiriciniz için daha az kalabalık bir kanal bulmanıza yardımcı olur.

Eviloperator

Bu uygulama, iki arkadaşınızı bir telefon görüşmesine bağlar ve birbirlerini aradığını düşünmelerini sağlarlar. Aramayı kaydedin ve kaydı üçüncü kişiyle paylaşabilirsiniz.

CSploit

Güvenlik uzmanlarına / meraklılarına en eksiksiz ve en gelişmiş teknikleri sunmayı amaçlayan bir Android ağ analizi ve penetrasyon paketidir. Root’lu köklü Android’de çalışır.

SSLStrip for Android

SSLStrip, bir ağdaki HTTP trafiğini şeffaf bir şekilde geçiren, HTTPS bağlantılarını ve yönlendirmelerini izleyen ve daha sonra bu bağlantıları birbirine benzer HTTP bağlantılarına veya homogamaya benzer HTTPS bağlantılarına eşleyen bir araçtır. Android için SSLStrip’i Google PlayStore’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Fing Network Tools

Fing, yalnızca birkaç saniye içinde hangi cihazların Wi-Fi ağınıza bağlı olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır. IP, MAC Adresi ve aygıt üreticisi görüntüler.

Kaynak: https://www.cyber-warrior.org

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir