Android için en iyi ücretsiz antivirüs uygulamaları

Merhaba, bugün herkese en iyi ücretsiz android antivirüs 2016 uygulamalarının listesini hazırladım.  Bugün 10 kişiden her 8 kişi android akıllı telefon kullanıyor. Androidin popülariteye artış nedeniyle de virüs ve malware riski hızla artmaktadır. Android telefon ve tabletlerde güvenlik açıklarının olmasının başlıca sebepleri cihaza root yapılmasından dolayı sistem dosyalarına erişimine izni verilmesi ve google play store da güvenlikten geçmemiş apk dosyalarının cihazlara yüklenmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu listeye farklı uygulamalar eklenebilir fakat ben size fazla kafa karşıkılığı yapmadan en ideal olanları yazıya kısa açıklamaları ile ekledim.  Bu uygulamalar her ne kadar ücretsiz hizmet versede yinede belirli zaman sonra işin içine parayı şıkıştırırlar.

android-icin-en-iyi-ucretsiz-antivirus-uygulamalari

Comodo Security & Antivirus

İyi düzeyde, Comodo Güvenlik ve Antivirüs virüslere ve güvensiz uygulamalar karşı telefon ve tabletinizi korur. Comodo hassas bilgileri, yardım uygulama izinlerini, SMS ve Çağrı Engelleme, Trafik İzleme, Yedekleme ve  Gizlilik Danışmanı depolamak için Gizlilik Koruması gibi özellikler sunuyor. Eğer cihazınızın kaybolması veya çalındığında Anti-Theft kodları vardır. Bu kodlar SMS ile aktive, fotoğraf çekmek, bir alarm sesi benzeri şeyler yapmak için izin verir.

CM Security Antivirus Applock

Android cihazınız için antivirüs koruması yanı aynı zamanda uygulamalar, ayarlar ve medya dosyalarınızı korumak için bir AppLock özelliği vardır. Uygulamanın cihazınızda herhangi tehditlere karşı güvende tutmak, gerçek zamanlı olarak hem yeni hem de sistem uygulamalarını tarar. Hırsızlık özellikleri ve zararlı sitelere karşı korumak için güvenli taraması vardır.

360 Security – Antivirus Boost

Küçük bir paket içine bir sürü paketleri bulunmaktadır. Hafıza kartı içeriğini ve virüs tarayıcı gerçek zamanlı olarak tarar. Aynı zamanda gereksiz dosyaları (büyük ve kullanılmayan dosyaları) temizler ve sadece tek bir dokunuşla belleği boşaltır. Eski uygulamaları veya APK’leri kaldırır. Telefonunuzun hırsızlık ve kaybolması durumunda bu virüs uygulması bazı özellikleri sunmaktadır.

Free Antivirus and Security Sophos Limited

Cihazınızı ve sd kartınızı tama koruma sağlar. Ayrıca, SMS ve telefon görüşmeleri, şifre uygulama koruması ile uygulamaları korur. Zararlı siteleri , spam filtresine karşı güvende tutmak için uzaktan kilit, telefon bulucu ve alarm özellikleri, web koruması ile hırsızlık koruması birlikte güvenlik ayarlarını bulunmaktadır.

Malwarebytes Anti-Malware

Diğer enfekte uygulamalardan korumak için büyük bir set sunuyor. Uygulama üzerinden tarama malware, spyware, trojan ve diğer kötü niyetli kodlar için sizi uyarır ve buna göre hareket edebilirsiniz. Böylece sizi uyaracaktır.

Bitdefender Antivirus Free

Android için en büyük antivirüs uygulmalrından biridir. Bu ücretsiz uygulama sıfır yapılandırma ihtiyacı ve virüslere karşı 24/7 cihazınızı güvende tutar. Uygulamanın Bitdefender Mobile Security ile aynı tarama yazılımı kullanır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir