Android telefonda bankacılık bilgileriniz çalınmasın

SpyLocker Android Telefon kullanıcıları için PayPal gibi büyük uluslararası bankalar ve diğer para işlemleri hizmetlerin bazılarının oturum açma bilgilerini çalmaya çalışan yeni bir tehdittir. Bu hain uygulama online bankacılık uygulamalar veya işlem hizmetlerinin giriş ekranlarına çok benzer cep telefonunuza sahte giriş ekranları görüntüler. Kullanıcı akıllı telefonu ile bankacılık kimlik bilgilerini girdiğinde artık gerçek bilgileri bu siber suçlular eline spylocker sayesinde geçmiş olur. SpyLocker banka işlemleri ve diğer fonların işlem hizmetleri ya da çok sayıda bilgi çalabilir. Bu kötü amaçlı yazılım (Malware) bile size bir sır metin kodu göndererek banka içeriğini iki adımlı kimlik doğrulamasını atlayabilir.

android-telefonda-bankacilik-bilgileriniz-calinmasin

Android akıllı telefona böylesi bulaşıcı tehdidleri önlemek için güvenilmez kaynaklardan asla uygulama yüklemeyin. Her zaman cihazınızda yüklü bir antivirüs güvenlik uygulaması kullanmalısınız. Böyle spyLocker kötü amaçlı yazılım zaten cihaz bulaşsa da McAfee SpyLocker Remover yardımı ile kaldırabilirsiniz.

Uygulamanın çok basit ve kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Uygulama yüklendikten sonra tarama ekranına götürecektir. Scan All butonuna tıklayıp tarama işlemine başlaya bilirsiniz. Tarama cihazınız gerçekten tarama yapar ve üç – dört dakika başka bir şey yapamazsınız. Herhangi bir sorun bulursa bunları düzeltmek için mümkün ise Android sistemini güncellemek için önerecektir. Tarama sonucunda threats unfixed yazısının üşütün de sıfır rakamı çıkarsa cihazına bulaşmış spylocker yani kötü amaçlı yazılım, uygulama yoktur.

SpyLocker gizlice Android telefona gelen bankacılık kimlik bilgilerini çalmayı önlemek için iyi bir uygulamadır.

McAfee SpyLocker Remover buradan; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intelsecurity.stingerm indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir