Bilgisayarınızı ücretsiz Windows’a 10’a yükseltin

Windows 10 2015’te ilk kez piyasaya çıktığında Microsoft tamamen yeni bir dağıtım modeli kullandı ve mevcut Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 bilgisayarlarını Windows 10’a ücretsiz yükseltme iznini verdi. Başlangıçta ücretsiz yükseltme teklifi yalnızca bir yıl içindi, ancak daha sonra daha da genişletmiştir. Ancak, şimdi yükseltme teklifi bu sene sonunda sona erecek, bu nedenle bu tekliften hızlı bir şekilde faydalanın ve bilgisayarınızı ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltebilirsiniz. Microsoft, ücretsiz yükseltme promosyonunun bu yıl 31 Aralık’ta sona ereceğini açıkladı.

ucretsiz Windows 10 yukselt

Bilgisayarınızı Windows 10’a yükselmeden önce bilgisayarınızı bir kontrol edin:

Önce donanım uyumluluğunu kontrol edin:

Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 bilgisayarınıza Windows 10’a yükseltmek için yapmanız gereken ilk şey eski bilgisayarınızın gerçekten Windows 10’u çalıştırabileceğinden emin olmaktır.

Windows 10’u yüklemek için bilgisayarınızda bu donanım şartları olması gerekir.

En az 1GHz CPU (işlemci), 2GB RAM, 20 GB sabit disk sürücüsü ve DirectX 9’u destekleyen bir ekran kartı. Ancak bu temel minimum donanım gereksinimleri ve Windows 10’u mümkün olan en düşük yapılandırmada çalışır.

Windows 10’u indirin ve yükseltin

Windows 7 ve Windows 8 bilgisayarlarınızı Windows 10’a yükseltmeden önce Windows 7’yi Windows 7 SP1’e ve Windows 8’i Windows 8.1’e yükselttiğinizden emin olun. Bu adım olmadan Windows 10’a yükseltilmesine izin verilmeyecektir.

Bundan sonra, https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade adresindeki Windows 10 Yükseltme web sayfasını ziyaret edin ve Upgrade Now düğmesini tıklatabilirsiniz. Bu adım, Microsoft Internet Explorer veya Edge web tarayıcısında daha iyi çalışır. Yükseltme, nihayet başlamadan önce 3GB’ın üzerinde veri indirilmesine neden olacaktır.

31 Aralık 2017’den sonra Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapma olanağı kalıcı olarak devre dışı bırakılacak. Dolayısıyla, Windows 7 veya Windows 8.1 PC’nizi Windows 10’a yükseltmek istiyorsanız, ücretsiz olarak almak için son iki hafta içinde yapmanız gerekir.

Not: Bilgisayarınızı Windows 10 yükseltmek için kullandığınız işletim sisteminiz Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ücretli satın aldığınız ürünler için geçerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir