Bilgisayarınızdaki açık portları kontrol edelim

Yougetsignal.com/tools/open-ports güvenliğini test etmek için bilgisayarınızındaki portların açık olup olmadığını online ile kontrol etmenizini sağlar. Bir port numarasını kontrol etmek için kullanışlı bir web hizmetidir. Kullanımı çok basittir. Siteye girdiğinizde yani yazının ilk baştaki siteye girdiğinzde Port Number kısmına bir port numarası yazın ve check tuşuna basın. Port 25 is closed yazıyorsa kontrol ettiğiniz port kapalıdır. Ben örnek olarak 25 nolu portu kontrol ettim. Ekranın sağ tarafındaki common ports kısmından dilerseniz bütün portları bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Yaygın olarak bilgisayar uygulamaları ve hizmetleri tarafından kullanılan portları test kendi güvenliğini doğrulmak için çok iyi bir seçenektir. Açık portlar bilgisayarınızdan (uygun bir ayarla) iletişim güvenliğini sağlamak için değerli bilgiler sağlayacaktır.

bilgisayarinizdaki-acik-portlari-kontrol-edelim

Açık bağlantı noktası denetleyicisi, harici IP adresinizi kontrol etmek ve bağlantınızdaki açık bağlantı noktalarını algılamak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu araç, bağlantı noktası yönlendirme ayarınızın doğru olup olmadığını veya sunucu uygulamalarınız bir güvenlik duvarı tarafından engellenip engellenmediğini öğrenmek için kullanışlıdır.

Bu araç aynı zamanda genelde iletilen bağlantı noktaları için ağınızı taramak için bir bağlantı noktası tarayıcı olarak da kullanılabilir. 25 numaralı bağlantı noktası gibi bazı bağlantı noktalarının kötü niyetli etkinliği önleme girişiminde bulunulduğunda genellikle ISP düzeyinde engellendiğini unutmamak önemlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir