Bitdefender Bart Decryptor ile Şifrelenmiş Dosyaların Şifresini çözün

0
285

Ransomware, mağdurun bilgisayarının dosyalarını şifrelemek veya bilgisayarlarını kilitlemek ve daha önce olduğu gibi geri dönmek karşılığında bir fidye talep etmekle çalışan bir malware’tir. Bir şekilde bilgisayarlardaki dosyaların şifrelerini çözmek, güvenli bir şekilde geri getirmek için para talep eder. Bu siber suç, geçen yıl fidye kullanımıyla ilgili saldırılarda% 300’lük bir artış olması nedeniyle çok karlı. Bu eğilim de bu yıl da devam edecek gibi gözüküyor.

Fidye yazılımı (ransomware) karşı iyi bir koruma kullanmak herkesin uygulamaya koyması gereken ilk savunmadır. Bunun için çok iyi güvenlik yazılımı var. Ayrıca önemli dosyaları düzenli olarak yedeklemelisiniz, böylece bu dosyalar hasar görürse yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Bitdefender Bart Decryptor ile sifrelenmis Dosyaların sifresini cozun

Örneğin, Bart ransomware bulaşarsanız, fidye ödemeden tüm dosyaların şifresini çözmek için Bitdefender Bart Decryptor’u kullanabilirsiniz. Bart programı dosyaları şifreler ve uzantısı .bart veya .bart.zıp olan dosyaları oluşturur. Şifre çözme aracı, bu dosyalardan herhangi birini işlemek için kullanılabilir.

Bu yazılım, sabit disklerinizdeki tüm klasörler arasında dolaşacak ve tüm sistemi taramayı seçebilirsiniz. Veya Bart’ın şifrelenmiş dosyalarının bulunduğu belirli bir yolu taramayı seçebilirsiniz. Ayrıca, bir şeylerin ters gittiğinde ve şifre çözme işlemini daha sonra farklı bir araçla denemek veya bu dosyaları bir güvenlik uzmanına göndermek istiyorsanız, şifreli dosyaların yedeklenmesini de seçebilirsiniz. Scan düğmesine tıkladığınızda dosyaları bulup şifresini çözecek ve şifreli dosyalarla aynı klasöre yerleştirecektir.

Bitdefender Bart Decryptor, Bart ransomware tarafından şifrelenmiş dosyaları kolayca çözmek için kullanılabilir. “.bart”, “bart.zip” ve “.perl” uzantılı dosyaları çözebilir.

Bitdefender Bart Decryptor bu url’de; https://labs.bitdefender.com/2017/04/bart-ransomware-decryption-tool-released-works-for-all-known-samples indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here