Çalınan Facebook hesabını geri alma

Facebook bir numaralı sosyal ağ sitesidir. Farklı yaşlardaki tüm insanlar tarafından kullanılmaktadır. İnsanlar genellikle bu sosyal ağ sitesi üzerinde kendi kişisel bilgilerini ve gizli mesajlar gönderirler. Bu nedenle bu site son derece öncelikli ha*kleme haline gelmiştir. Bu yazıda size Facebook hesabınızı geri almak için kullanılan yaygın yöntemlerden bazılarını anlatacağım.

Facebook hesabı çalma sadece bir art niyet için değil, para kazanma, bunun yanında çok farklı sebeplere dayanabilir.

calınan Facebook hesabını geri alma

Bunu yapmak için, sadece aşağıda listelenen adımları izleyin ve bu sürece biraz sabırlı olması gerekir. Çünkü iyileşme süreci yirmi dört saatten fazla sürebilir.

Bu durumda yapılabilecek tek yöntem facebook’ a kimlik ibrazı yapmaktır. Aşağıdaki facebook’ a en kısa yoldan kimlik ibrazı ibrazı yapmayı anlatacağız.

Facebook hesabınız bir kişi tarafından ya da bir virüs tarafından saldırıya uğramışsa ilk yapılacak şey şu şekilde verilen bu bağlantıyı erişmektir.

Bir ipucu: Hesabı kurtarmada sizi önlemek için kötü insan hesabınızda e-posta değişikliği, telefon numarasını değiştirilebilir. O zaman adı girerek giriş deneyin. Adınızı değiştiremezsiniz. Yani benim mantığı anlamışınızdır. Ayrıca kullanıcı ad (ID) hep aynı kalmasın. Sevdiklerinizin adını belirli aralıklarla facebook izin verdikçe ekleyin.

facebook geri

https://www.facebook.com/hacked

Çalınan Facebook hesabını geri alma

Tarayıcımızın adres satırına facebook.com/hacked yazıp giriş yapıyoruz ve aşağıdaki sayfa açılıyor. Bu sayfa da “hesabım bir başkasının eline geçti” bölümüne tıklıyoruz.
Daha sonra açılan sayfaya facebook hesabımızda kullandığımız mail adresimizi yazıp “devam” butonuna tıklıyoruz.
Daha sonra açılan sayfa ya en son giriş yapabildiğimiz şifreyi yazınca hesabı kurtarabilir ama hatırlamıyorsak yada başkası tarafından birkaç kere şifre değiştirildi ise aşağıdaki sayfa açılacaktır. Bu sayfa da “bunlara artık erişimin yok mu?” bölümüne tıklıyoruz.
Bu sayfa da ise daha önce facebook’ da kullanılmayan ve giriş yapabildiğimiz bir mail adresi yazıyoruz ve “devam” butonuna tıklıyoruz.

facebook calınan

Facebook hesabı için nasıl kimlik ibrazı yapılır?

Bu sayfada ise facebook hesabını ilk açarken oluşturduğumuz güvenlik sorusunu soracak eğer bu soruya doğru yanıt verebilirsek hesabı kurtarabiliriz.
Yukarıda anlatılan işlemler ile sorun çözülmedi ise yapılacak tek bir işlem kalıyor “privacy@facebook.com” adresine giriş yapılarak kimliğiniz ön yüzünü göndermeniz. Bu işlemi yaptığınızda facebook kimliğinizi inceleyecek ve size şifre değiştirme linki gönderecek. Bu sayede hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Bu yazı ile alakalı çok farklı yöntemlerde kullanıla bilir. İnşallah ilerki yazılarımızda bu konu altından veya farklı konu açıp konuyu daha da zenginleştirmiş oluruz.

Güvenli bir Facebook için;

Bazı güvenlik önlemleri almak gerekir.

Aşağıdaki gibi temel ve güçlü güvenlik önlemlerden bazıları ile güvenle Facebook hesabınızı koruyabilirsiniz.

 • Periyodik Facebook şifresini değiştirmek.
 • Şifre belirlerken Türkçe ve İngilizce kelimler asla kullanmayın.
 • Şifrenize x * ) & gibi simgeler tercihedin ve tek rakamlı sayılarla oluşturun.
 • En azından iki tane mail adresi ekleyin ve telefon numarası da olmazsa olmazlar.
 • Facebook her giriş yaptığınızda mail adresine giriş uyarı mesajı mutlaka gelmesini sağlayın.
 • iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanarak.
 • Bilgisayarınızda iyi bir antivirüs kullanın.
 • Tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık istekleri kabul etmeyin.
 • Hayır, kamuya açık wi-fi ağındaFacebook’ta oturum açmayın.
 •   Bilgisayarınızda otomatik oturum açma devre dışı bırakın.
 • Daima Facebook URL ile başlar emin olun “https: // www.”

Bu yazının bir kısmı techkafa.com web sitesinden alınmıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir