Cani terör örgütü Daeş nasıl kurdular

Terör, Türkiye yahut bir Müslüman ülkeyi vurunca batı ve pek çok batılıyı mutlu ediyor. Oysa terör kimi vurursa vursun biz asla onlar gibi aşağılık bir haz yaşamayız. Aksine sanki bizi vurmuş gibi üzülürüz.

Çünkü biz Müslümanız ve hiç kimsenin katledilmesine rıza göstermeyiz. İnansın ya da inanmasın bize silah doğrultmayan herkesin hayat hakkına saygı duyarız. Lâkin batılı politikacılar, şirketler, bürokratlar ve diplomatlar genellikle böyle düşünmezler.

İçimizdeki aynı genetik kökten gelen ve benzer zihnî sapkınlığı yaşayan hâinler de böyledir. Dış düşmanla, iç hâinin ortak paydası İslâm düşmanlığı. Bu düşmanlık yüzünden sadece bir et yığınından ibaret kalplerini kaplayan kin ve gözlerini bürüyen nefret ateşini, Müslüman’a ve Müslümanları temsil eden güçlü kişilere yöneltiyorlar.

cani

DAEŞ NE ZAMAN KURULDU?

İşte terör örgütü DAEŞ de bu kinin bir neticesi olarak, İslâm ve Müslümanlara zarar vermek için üretilmiş bir canavar.

1 Haziran 2015’de Londra’da bir dava görülür. Davanın zanlısı İsveçli Bherlin Gildo, konusu ise

Suriye’de terörist faaliyet yürütmek.

Londra’da yayın yapan Guardian gazetesinin yazarı, Seumas Milne davanın safahatını şöyle naklediyor: Irak’ta ortaya çıktıktan sonra, Suriye başta olmak üzere bölge ülkelerine yayılan DEAŞ, Bush ve Blair tarafından Irak işgali sırasında kuruldu.

BHERLİN GİLDO İFŞA EDİNCE…

İsveçli terör zanlısı Bherlin Gildo mahkemeye terör örgütü DAEŞ’in, Britanya istihbaratı MI6 ile Amerika’nın dış istihbarat örgütü CIA tarafından kurulduğunun belgelerini mahkemeye sununca, davasının serencamı birden bire değişiyor.

Gildo’nun yaptığı şey, hem mahkemeyi hem de batıyı son derece rahatsız eder. Bunun üzerine terör zanlısının davası kapatılır. Adâletin küçük düşmesi umurunda olmayan mahkeme hâkimi, “istihbarat servislerinin mahcup düşmesini engellemek” maksadıyla davanın düşürülmesine karar verir.

İşte batının en gerçek yüzü bu idi. Guardian yazarı Seumas Milne o yazısında, ABD ve İngiltere’nin, DAEŞ’in kurulmasının yanı sıra yükselişinde de büyük rol aldığını, aynı şekilde el-Kaide’nin de aynı devletlerin elinde büyüyüp geliştiğini kaydetti.

DAEŞ NEDEN KURULDU, NASIL TEDAVİ EDİLİR?

General Petraus liderliğindeki ABD güçlerinin, Irak’taki direnişi zayıflatmak adına bağnaz ölüm timlerini sahaya sürdüğünü yazan Milne, El Salvador tarzı bir kirli savaşı desteklemesiyle, Irak işgali boyunca yeniden dizayn edildiğini, DAEŞ’in aynı şekilde Libya’ya da sokulduğunu belirtiyordu.

“Açık veya gizli savaş” çıkarmak isteyen batılıların onu sürekli geliştirip, -kuduz köpekler gibi- çevreye saldırtılarak güçlendirdiğini belirten yazar, bu canavarın bunu kuran güçler eliyle yenilemeyeceğini belirttikten sonra nasıl tedavi edileceğini de şu çarpıcı cümlelerle tarif etmişti: “Bu hastalığı tedavi edebilecek olan virüsü üretenler değil, bölge halkının ta kendisidir!”

DAEŞ’İ LİBYA’YA SOKTULAR

Zikrettiğimiz bu dava, sadece DAEŞ’in batılı liderlerin tasarrufu ve istihbarat örgütlerinin organizasyonu ile kurulduğunu göstermekle kalmıyordu. Bunun yanı sıra aynı zamanda da DAEŞ’i kuranların Irak’tan sonra Suriye’ye, Suriye’den sonra da 2012 yılında Libya’ya soktukları ve de Libya ordusunun silahlarının da DAEŞ’li teröristlere verildiğini belgeliyordu. Tıpkı Musul’un DAEŞ’e teslim edilerek Irak ordusuna ait silahların aynı terör örgütünün eline geçmesinin sağlanması gibi.

Gelişmeler, Musul’un işgali, Suriye’yi saran DAEŞ terörü ve Libya’daki iç savaşın tezgâhlanmasının yanı sıra, İngilizlerin elinde olan dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip Nijerya’nın, DAEŞ’in kolu Bokoharam eliyle nasıl çaresiz bırakıldığını ve boyun eğdirilmeye çalışıldığını da açık seçik ortaya koyuyordu.

DAEŞ NASIL MİLİTAN TOPLUYOR?

DAEŞ’i kuranlar nasıl militan toplayacaklarını da planlamışlardı. Bunu anlamak için hafızalarımızı şöyle bir yoklamamız yeterli olacak. Önce, Irak hapishanelerinde tutulan bir kişinin serbest bırakılarak 2006’da kurdukları DAEŞ’in başına getirildiğini hatırlayalım.

2010 yılı Ağustosunun son gününde bazı videolar paylaşıldı. Bunlar Amerikan askerlerinin, Iraklı kadın ve erkekleri asarak, çırılçıplak soydukları, sonra sıra ile tecavüz ettikleri, bunlar arasında 10-12 yaşlarında çocukların olduğu, çocukların gözü önünde anne babalarına tecavüz edilerek, başlarına alkol şişeleri vurularak öldürüldüğü, tecavüz ve cinayetlere dayanamayan kızların ölüm anları, üzerlerinde sigara söndürülüşü ve zevkten anırışları gibi insanı yazarken bile çileden çıkaran, kanını donduran, bu iblislerle aynı dünyayı paylaşmaktan bile utandıran görüntülerdi.

Buraya kadar olup biten şerefsizce eylemleri bir anlık zevk ve kudurmuşluğa vererek bir kenarda tutun. Peki, bu alçaklığı yapanlar bu rezaletlerini neden HD kameralara kaydederler?

Hadi saflık ederek, bu vahşeti kayıt etmeyi de ahmakça, narsisçe, şizofrence ve sarhoşluğun verdiği budalalık olarak niteleyin.

İyi ama bu kayıtların yapılmasından yıllar sonra bunları kim, neden servis eder?

Amerikalılar aptal ya da vicdana mı geldiler ki bu rezaleti, vahşeti, alçaklığı video paylaşım sitelerinde yayınladılar? Bunu yapanlar, kayıt altına alanlar ve yayanlar suç işlemiş, hatta ABD’nin savaş suçları için delil sağlamış olmazlar mı?

Elbette hepsini yapmış olurlar. Ama neticede katil de, savcı da, avukat ta, hâkim de aynı çete olduğu için bütün bunların üstü örtülebilirdi ve öyle oldu. Bundan dolayı ABD, ne UCM’de yargılandı, ne de ABD’de bu mesele ile ilgili etkili bir soruşturma yürütüldü?

Peki neden?

Bu videolar servis edilmeliydi, çünkü Müslüman toplumların içindeki tefekkür kabiliyeti olmayan, gaza gelmeye müsait, militan/terörist olma potansiyeli taşıyan ahmaklar bu sayede gaza getirilebilir ve DAEŞ’e katılması sağlanabilirdi?

Zira bu görüntüler kişileri hipnoz edebilecek dehşet manzaralarıydı. Bir Ramazan gecesinde mailime düşen bu videoları izlediğimde dayanamayıp “Kimyam bozuldu, insanlığımdan utandım” başlıklı bir yazı kaleme almıştım 6 yıl önce.

İşte dün Avrupa’nın kalbinde yaşanan terör saldırısı, bu görüntüleri bilip de harekete geçmeyen, izleyip de vicdanı sızlamayan, bundan haberdar olup da gereğini yapmayan, bu yetmezmiş gibi aksine üstünü örten, destek veren batının; Müslümanlara, insanlığa ve hatta kendine attığı bir kazık.

İşte bu yüzden dünyanın en korunaklı şehrinde terör yaşandı. Batı bu patlamalardan mutsuz mu? Sanmam. Zira bu yeni savaşları tetikler, yeni silahların satılmasına yol açar, yeni masumların ölmesini sağlar ve yeni yeni düşmanlıklara yol açar.

Zaten istedikleri de bu değil mi?

Kaynak: http://www.yeniakit.com.tr/haber/daesi-kim-ne-zaman-nasil-ve-nerede-kurdu-152422.html

2 thoughts on “Cani terör örgütü Daeş nasıl kurdular”

 1. İsid Deaş pkk ve diğer müslüman ülkelerde çıkan terör örgüt üyeleri yani teröristlerin %90 müslüman insanlar
  Sen hem müslüman olacaksın hemde kendi ırkındakini kendi dinindekini öldüreceksin Ve düşmanım dediğin, Kafir dediğin, dinsiz dediğin, islam düşmanı bunlar dediğin ülkelerden roket silah bomba alıp, kendi dinindekini öldüreceksin

  TERÖR ÖRGÜTLERİ NASIL OLUŞUR BİLİYOR MUSUNUZ? GERÇEKLER YAZALIM MI? CESARETİNİZ VARSA GERÇEKLER YAZIP TARTIŞALIM

  Sen ülkeni şeriat adı altında din ile yönetirsen ve bilime ilime eğitime üretime hizmet etmezsen İlime bilime eğitime düşman bir toplum yaratırsan ve bu toplum eğitim görmediği zaman üretim yapacak bilgiye sahip olmaz Ve cahil insanı din ile kandırmak çok kolaydır Kaldı ki ülkemizde bunu her gün yaşıyoruz ALLAH KİTAP diyen şerefsiz fetöcülere oy veren beyinsiz gibi diğer müslüman ülkelerde de bu şekilde müslümanları kandırıyorlar ve Müslüman İNSANLAR lider olarak gördüğü kişilere inanıp onun yolunda gidiyorlar yani örgüt liderlerin yolundan
  Üretim yok eğitim yok iş bulamıyor üretim olmadığı için 5 6 çocuğu var Çocuklara ekmek götürmek için 3 5 kuruşa örgütlere giriyorlar Örgütler bu cahil fakir kafasını çalışmayan sorgulamayan düşünmeyen insanları alıp örgütüne sokuyor 3 5 kuruş para vererek
  Sonra örgüt içinde haftalarca grup olarak dersler görüyorlar Bu derslerde AMERİKA AVRUPA RUSYA VE ASYADAKİ MÜSLÜMAN OLMAYAN ÜLKELER İSLAM DÜŞMANI GİBİ ANLATIYORLAR
  GÖRÜYORUM Kİ BU PAYLAŞIMI YAPAN DA DİĞER ÜLKELERİ İSLAM DÜŞMANI OLARAK GÖRÜYORSUNUZ
  Cahil insan ALLAH KİTAP diyen her şerefsiz ite inanıyor ve destekliyor ÖRNEK VEREYİM Mİ? FETÖ DENEN ŞEREFSİZ İTE YILLARCA HOCAM DİYEN HATTA ONU PEYGAMBER İLAN EDEN BEYİNSİZLER MESELE
  Terör örgütlerini ALLAH KİTAP diyerek kuruyorlar Sonra islam düşman bunlar diye o ülkelere saldırıyorlar
  Kusura bakma isid deaş bizim ülkemize saldırdı diye biz şuan afrindeyiz Zamanında amerikaya saldıran terör örgütleri afganistandan ve ıraktan gelmiş ve amerikada da afganistana ve ırağa girmişti
  Ne yani gelip ülkemi bombalayacak ve bir şey yapmayacağım öyle mi ? benim vatandaşımı öldürecekler ve ben bir şey yapmayacam öyle mi?
  Siz sanıyorsunuz ki AMERİKADA YAŞAYANLAR bir araya gelip para toplayıp teröristlere silah alıyor sanıyorsunuz
  Teröre destek veren ülke yöneticileri nasıl yıllarca fetöye destek veren itler bu ülkeyi yönetiyorsa nasıl 2013 yılında pkklı itlerle masaya oturan itler bu ülkeyi yönetiyorsa Amerikada da aynı

  Sen insanları eğitimsiz bırak Üretim yapma İlime bilime düşman ol ve herşeye zam yap eeeee kusura bakma be kardeşim çocuğum aç evime ekmek götüremiyorum Zorunlu olarak kim bana yardım ediyorsa ben oraya giderim diyorlar ve gittikleri yer terör örgütleri oluyor

  Bizler AYDINLAR YANİ ATATÜRKÇÜLER LAİKÇİLER KEMALİSTLER her zaman eğitim diyoruz üretim diyoruz
  DİNİ ALIP SİYASETE MALZEME YAPAN ŞEREFSİZ İTLER HER ZAMAN TERÖRE BULAŞMIŞ İTLERDİ 2013 YILINDA GÖRDÜK VE FETÖYÜ GÖRDÜK

  Din ALLAHLA seni arandaki bağdır Sen bu bağı alıp SİYASETTE TERÖRDE kullanıyorsun Buna karşı olanlara da düşman oluyorsun
  ATATÜRKÇÜLERE KEMALİSTLERE LAİKÇİLERE DÜŞMAN OLUYORSUNUZ

  3 4 sene önce bir izledim Bizim askerlerimiz bir pkk iti yakalayıp sormuşlar Neden dağa çıktın neden bu örgüte girdin diye Terörist ne cevap verdi biliyor musun? bu arada terörist afgan vatandaşı Bizim ülkede açız ekmek alacak yapacak paramız yok Türkiyeye kaçtım ama sınırdan geçemedim bende ıraka gittim ve ırakta pkk örgüt kaplarına girdim işçi olarak ve zamanla örgüte alıştım ve örgüt ile mücadele etmeye başladım diye anlatımı var teröristin

  Sen insanları aç bırakırsan ve eğitim üretim gibi konularda hizmet etmezsen o insan cahil kalır ve üretim yapacak bilgeye sahip olmaz

  MÜSLÜMAN ÜLKELERE BAK BAKALIM %80 fakir ülkeler üretim yok eğitim sıfır
  Üç beş parası olan avrupaya amerikaya kanadaya rusyaya gidiyor Kalanlarda teröre teslim oluyorlar

  AL SANA GERÇEKLER

  EĞER EĞİTİM OLSAYDI İSLAMI GERÇEKTEN BİLİYOR OLSAYDI TERÖR ÖRGÜT LİDERLERİNE İNANMAYIP TERÖRİST OLMAZLARDI

  DİN İLE YÖNETİLEN BÜTÜN ÜLKELERDE BU SORUNLAR VARDIR
  BAKALIM BU YORUMU YAYINLAYABİLECEK MİSİN SENDE BU CESARET OLACAK MI?
  HADİ EYVALLAH

  1. Yaptığın yorumdakilere, onlardan olanlara da, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, it soyu ve cahile içerde ve dışarda gerekenleri yapıyor. Bundan sonrada yapamaya devam edecektir.

   Yazılanlara cevabı Şanlı Askerimiz veriyor.

   ”Afrinde esir düşen pkk teröristi Özel Kuvvetler askeri saldırıya engel olurken “Ben Türk’üm kardeşim, ilgileniyorum” diyerek teröristi teslim alıyor.
   Bunun üzerine ÖSO savaşçılarından bazıları da saldırmak isteyenleri “Tamam, Türkler aldı” diye yatıştırıyor. TSK kaynakları, askerlerin Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hukuk kurallarına azami özen gösterdiğini vurguluyor. Harekatta daha önce Suriye topraklarında canlı ele geçen teröristler de mahkemeye çıkarılmak üzere Türkiye’ye getirilmişti.”

   Kaynak: http://www.mynet.com/haber/guncel/yakalanan-terorist-boyle-agladi-beni-turk-askerine-verin-3653962-1

   Hangi yönetim şekli ile yönetilirsen yönet, Adalet olmayınca başına her şey gelir.

   Teröristleri örgütleri eğiten Amerika ve israildir. Teröristler bu ülkelerden çıkar demektir.

   Silahları kendimiz üretip, Müslüman olmayan amerikan/ israil it soylarını gebertiyoruz.

   Terör örğütleri nasıl kuruluyor bir örnek, Türkiye de yapılan askeri darbeleri nasıl olmuş kimin eli var Amerikadır. terör örgütleri hiçbir dinden çıkmaz. Hatta bozulmuş dinden bile çıkmaz kendilerini kullandırmazlar, inanmazlar. Bunu yapan İsrail ve abd dir. Kanı bozuk şeytan bir takım güruh takımıdır.

   Beyinsizler sandığın kendi ülkesinin vatandaşı. Beyinsiz olduğunu nasıl inandın. İsteyen istediği partiye oy atar Türkiye de demokrasi var. Demokrasi. Bilmiyorsan yeni öğrendim öyleyse.

   Açlıktan 3, 5 kuruş için ben kimseyi islam ve insan düşmanı görmüyorum. sen TC vatandaşlarını cahil, beyinsiz olarak görüyorsun ve asıl seni kandırmışlar.

   İnsan nasıl din kardeşi beyinsiz, cahil görür?

   Seni iyi kandırmışlar bu it soylarına nasıl inandın pkk, fetö, deaş ve amarika için ölmesin diye çırpınanlar belli. İt leri afrinde ölüyor diye savaşa hayır diyorlar. Suriye halkı ölürken niye savaşa hayır demiyorlardı? Yurtta sulh, cihanda sulh için yüce Atatürk bunun öncesinde ne canlar verdi? Seni iyi kandırmışlar.

   Senin iyi kandırmışlar asıl it soyları fetö ve diğer terör örgütlerin Afrinde geberenler için ölmesin diye haykıran politikacılardır. İç düşmanlardır.

   Atatürkçü olduğunu söyleyip çok it soyu var terör örgütünü açıktan ve dolaylı yoldan destekleyen.

   Sen onlara nasıl inandın seni iyi kandırmışlar.

   Eğitimli olup bu ülkede sahte Atatürkçü, terörist, hain öyle çok var ki.

   Hem ben seni nerden bileyim Atatürkçü olduğunu?

   Atatürk bu cesareti yüzde 99.9 müslüman Türk miletinden almıştır. sen kendi vatandaşı Türk milletini, din kardeşini beyinsiz, cahil olarak görmeni sağladıkları için senin cesaretin yok!

   hadi eyvallah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir