CareUEyes ile gözlerinizi dinlendirin

Dinlenmek için ara vermeden bilgisayarınızın önünde çok zaman harcadığınızda, kuru ve tahriş olmuş gözler, göz yorgunluğu, bulanık görme ve baş ağrısı gibi bazı görme problemleri yaşayabilirsiniz. Bu nedenle mola vermek önemlidir ve bu görevde size yardımcı olabilecek bir program, bilgisayarınızı kullanırken gözlerinizi korur ve dinlendiren ücretsiz bir Windows programı olan CareUEyes’tır.

CareUEyes goz

CareUEyes gözlerinizi üç şekilde korur. Mola vermek için zamanın geldiğini, ekranın gözleri için daha rahat olmasını sağlayan mavi filtreyi ve parlamayı azaltan dimmer hatırlatıcı.

Başlamak için, “Rest Timer” seçeneğinde duraklatma hatırlatıcıyı ayarlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, her 45 dakikada bir 3 dakika dinlenme bildirimi görüntüler, ancak istediğiniz saati ayarlayabilirsiniz.

“Display” sekmesinde, mavi filtreyi ve karartıcıyı ayarlayabilirsiniz. Değerleri manuel olarak ayarlayabilir veya gece, ofis, bir film izlemek, oyun oynamak, okumak vb. Için profillerden birini kullanabilirsiniz. Program seçeneklerini ayarlamayı bitirdikten sonra kapatın. Sistem tepsisinde arka planda çalışmaya devam edecek ve bilgisayar ekranınızda küçük bir süre ölçer görüntülenecektir.

Duraklatmanın vaktinin geldiğinde, geçici olarak duraklatmayı sağlayan kısa bir bildirim görüntüler. Sürenin dolması duraklamada çalışma ekranını kilitler.

Son olarak, CareUEyes tercihlerinde, güncelleme, Windows başlangıcında programı ekleme, sistem tepsisinde simge görüntüleme ve ekrandaki zamanlayıcıyı görüntüleme, zorla duraklama vb. gibi seçenekleri ayarlayabilirsiniz.

CareUEyes programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://care-eyes.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir