ChaletOS Windows 10 gibi görünen Linux dağıtımı

Windows (10) gerçekten iyi olsaydı onun için sadece başka bir şey gibi görünür ve benzerdi. Çünkü Linux’a geçmek cesaret değil. Hiç sorun değil, Geliştirici Dejon Petrovic Windows kullanıcıları için yapılmış bir Linux dağıtımı var. Tabi Burada Mac Os benzeyen Pear oS unutmamak gerekir. Windows işletim sisteminin hakkını yemeyelim. Linux dağıtımları harikalar yapıyor.

ChaletOS Windows 10 gibi gorunen Linux dagıtımı

 

Bu yeni dağıtım Ubuntu 4.16 LTS aynı depolarını kullanır. Petroviç Linux’a geçmek için bilgisayar kullanıcıları daha kolay hal yapmak adına Windows benzeri bu dağılımı inşa etti. Genelde Linux’a geçme hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Kendim şahsen Linux dağıtımlarını live dvd, live usb ve zaman zaman laptopuma da kuruyorum.

ChaletOS sadelik ve etkileyici bir hız vardır. Hızlı bir şekilde bu sistem sizi kendine aşık olmaya izin verir. Çünkü küçük donanım eski makineleri canlandırmak için iyi bir tercih. Başlangıç noktası yeni kullanıcılar ChaletOS veya Linux kullanmaya başlamak için yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Sistem tekrardan yazılımsal olarak elden geçirmiştir.

Bu sistemin bir yararlı özelliği Windows 10 başlat menüsüne benzen şeklini kullanması iyi bir fikir olarak tasarlanmış. Bu yeni versiyon da da Stil Changer uygulaması sisteminin görünüşünü değiştirmek için izin veriyor.

ChaletOs Windows 10 un benzeri gibi yapmak istiyorsan buradan İndirip yüklemeniz gerekir. Aslında bana sorarsanız sadece tema için yeni bir dağıtım bana oldukça anlamsız gibi görünüyor.

ChaletoS resmi sitesi ve yükleme adresi: ChaletOS

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir