Chrome İle Dizüstü Bilgisayar Pil Durumunu Görüntüleyin

Opera web tarayıcısında dizüstü bilgisayarınız pil gücüyle çalışırken devreye giren dahili bir pil tasarrufu fonksiyonu bulunur. Yalnızca dizüstü bilgisayar pil şarj seviyesi% 70,% 50 veya% 30 gibi belirli bir seviyenin altına düştüğünde çalışacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Pilden tasarruf etmek ve biraz daha uzun süre tutmak dışında, bu özellik de pil gücünün ne kadar kaldığını bilmenize yardımcı oluyor. Böyle bir özellik olmadan, Windows masaüstünüzün bildirim alanındaki (veya diğer işletim sistemindeki benzer simgelerdeki) küçük pil simgesine defalarca bakmanız gerekecektir.

Battery Info

Windows masaüstünün sistem tepsisinde art arda kontrol edilmesine gerek kalmadan pil durumunu öğrenmek için Chrome web tarayıcısına benzer bir simge ekleyebilirsiniz. Bu, Chrome için Pil Bilgisi uzantısı kullanılarak yapılabilir. Eklenti, kalan pil şarj yüzdesini görüntüleyen Chrome araç çubuğuna bir simge ekler. Pil şarj kablosu takılıysa ve dizüstü bilgisayar AC güçte çalışıyorsa simge yeşil renkte yanar. Dizüstü bilgisayar yalnızca pil gücüyle çalışıyorsa simge kırmızıya döner.

Dizüstü bilgisayarınızın pilinin şarj durumu durumuna ek olarak, dizüstü bilgisayarınızı pil gücüyle kullanmaya devam etmek için kalan süreyi de görüntüler. Bu bilgi, yalnızca Chrome web tarayıcısında pil simgesini tıkladığınızda ortaya çıkar. Ancak Opera’daki pil tasarrufu özelliğinden farklı olarak, pil gücünden herhangi bir şekilde tasarruf etmenize yardımcı olmaz.

Batarya çalışırken ve pil şarj cihazını ne zaman bağlamanız gerektiğini öğrenmekde için kullanışlıdır.

Chrome için batarya durumunu gösteren eklentisini şu adresten tarayacısına ekleyebilirsiniz.

https://chrome.google.com/webstore/detail/battery-info/jchnojkeefjdioodimacimfiefjdbpag?hl=en

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir