Chrome tarayıcıda güncellemeleri devre dışı bırakma

Windows bilgisayarda Google Chrome web tarayıcısı yeni güncellemeler olduğu gibi güncellemeye devam ediyor. Tüm işlem, kullanıcı araya girmeden otomatik olarak arka planda Google Güncelleme hizmetleri tarafından gerçekleştirilir. Bu, bilgisayarınızda kurulu olan tarayıcının en son sürümünü (ve dolayısıyla en güvenli sürümü) alacağınız için iyi bir şeydir. Ancak, Google Chrome güncellemelerini bir süre devre dışı bırakmak istiyorsanız çeşitli nedenlerden dolayı birçok farklı seçeneğiniz vardır:

Not: Chrome güncellemelerini tamamen devre dışı bırakmamalısınız. Güncellemeler, sisteminizi bilinen güvenlik açıklarından korur. Google Chrome güncellemeleri birçok yöntemi kullanarak geçici olarak durdurulabilir.

Chrome tarayıcıda güncellemeleri devre dısı bırakma

Yöntem 1: Google Güncelleme Hizmetlerini Kaldırın:

Chrome web tarayıcısı, Google güncelleme hizmetleri aracılığıyla güncellenir. Bunları kaldırırsanız, Chrome güncellemez. Bu hizmetleri kaldırmak için, Çalıştır iletişim kutusunu açın ve kısayol tuşu Win + R’ye basabilir , Çalıştır diyaloğunda “C: \ Program Files \ Google \ Güncelleme \ GoogleUpdate.exe” / uninstall yazabilir ve Enter tuşuna basabilirsiniz .

Yöntem 2: Google Update Hizmetlerini Devre Dışı Bırakma:

Chrome’u güncellemelerini önlemek için bu hizmetleri kaldırmanız gerekmez. Bunları Windows Hizmet Yöneticisi’nden de devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için, Çalıştır iletişim kutusunu açın ve kısayol tuşu Win + R’ye basabilir , services.msc yazabilir ve Enter tuşuna basabilirsiniz . Hizmetler listesinde Google Update Hizmeti adlı hizmetleri bulun ve üzerine çift tıklayın ve Kaydetmek için Tamam düğmesini tıklamadan önce Başlangıç özellik türü için Devre Dışı olarak seçin. Böyle birden fazla hizmet olabilir, hepsini devre dışı bırakmalısınız.

Yöntem 3: Google Güncelleme Klasörünü yeniden adlandırma:

Chrome web tarayıcısı, sırayla Google Güncellemeleri yürütülebilir dosyalarını kullanan Google güncelleme hizmetleri aracılığıyla güncellenir. Bu yürütülebilir dosyaları içeren klasörün adını değiştirirseniz, hizmetler çalıştırılamaz olduğundan Chrome güncellenmez. Bunun için “C: \ Program Files \ Google” içindeki Güncelleme alt klasörü bulmalı ve daha sonra güncelleştirme olarak değiştiremelisiniz . Güncelleştirmeleri etkinleştirmek istediğinizde, bu klasörü yeniden güncelleştir yazarak bir kez daha yeniden adlandırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir