Chrome’da bant genişliği kaydedelim

Sınırlı internet bağlantısı (bant genişliği) neredeyse her internet kullanıcısı en az bir kez hayatında görmüştür bu sorunu.

Google yakın zamanda veri sınırları azaltabilir sizin için chrome data saver uzantıyı devreye soktu. Şu anda data sever (veri koruyucu) beta sürümünde ve test aşamasında olduğunu belirtelim.

Data saver aslında internet istekleri toplam indirilen verileri kayıtlar ve veri optimizasyonu için veri sıkıştırmayı google vekil sunucularını kullanır. Sizin bant genişliği tasarrufu bu sıkıştırma tekniği kullanarak yanıt sürelerini artırır. Sırayla google ‘ın sunucuları ve enfekte sayfaları ve aynı zamanda isteklerini yönlendirme, güvenlik gibi mobil cihazlarda durumuna yani size gerekli sayfaları döndürür. Belirli sayfaları cihaz tipine bağlı olarak değiştirir. Şu anda ssl istekleri ile çalışmıyor bu beta sürüm.

Google sunucularına geçerek bant genişliği sadece daha az tüketimi ile daha fazla göz atabilirsiniz. Bu uzantı sizin için onları indirmeden önce sayfaları sıkıştırır.

Özellikle telefonda internet kullanıcıları için faydalı olsa gerek. Veri kullanımını kontrol altında tutmak için gerçekten kullanışlı gelebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir