Chrome’da siteleri engelleyin

Nedeni ne olursa olsun, gösterilmesini istenmeyen web siteleri engellemek için çeşitli yollar vardır. Burada Chrome’da web sitelerini engellemek için kullanabileceğiniz çeşitli eklentiler ile bu işin üstesinden çok kolay geleçeksiniz.

chromeda-siteleri-engelleyin

İlk eklenti:
https://chrome.google.com/webstore/detail/website-blocker-beta/hclgegipaehbigmbhdpfapmjadbaldib

Web sitesi engelleyici (beta) kullanıcılar birkaç basit tıklamayla chrome’da web sitelerini engellemek için izin verir. Engellemek istediğiniz web sitesine gidin ve web sitesi engelleyici simgesini tıklatın.Bir pencere açılır ve web sitesi engellemek için süreyi belirleyebilirsiniz. Zamanlama alanı boş bırakarak mevcut web sitesi süresiz bloke anlamına gelir.

Birden çok web sitesi engellemek için, kendi seçenekleri sayfasına gidin ve engellemek istediğiniz web sitelerinin url’leri girin.
İkinci eklenti:
https://chrome.google.com/webstore/detail/nanny-for-google-chrome-t/cljcgchbnolheggdgaeclffeagnnmhno

Zaman miktarı, yönetmek için kilit çıkışlar ve bu tür web sitelerinin bir beyaz liste oluşturma gibi daha fazla seçenek ile geliyor. Seçenekler sayfasında, engellemek istediğiniz web sitesinin url ekleyebilirsiniz.Ayrıca web siteleri bloke kalmasını istediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz. Hatta belirli web siteleri ve her gün her engellenen web sitesinde geçirebilirsiniz.Zaman maksimum miktarı engellemek istediğiniz günleri belirtebilirsiniz. İşiniz bittiğinde Kaydet tıklayın.

Üçüncü eklenti:

https://chrome.google.com/webstore/detail/block-site/eiimnmioipafcokbfikbljfdeojpcgbh

Çocuklarınızın ayarları sayfasına erişmek ve yapmış olduğu tüm işleri geri almak mümkün olmayacak şekilde bir kez engellenen web sitelerinin listesini yapılandırılabilir, ayarlar sayfasında bir parola ekleyebilirsiniz. Ayarlarını açmak ve engellemek istediğiniz web siteleri ekleyin. Ayrıca “enable” onay kutusunu ve ayarlara erişimi engellemek için şifre belirtin.

Son eklenti:
https://chrome.google.com/webstore/detail/stayfocusd/laankejkbhbdhmipfmgcngdelahlfoji

Google chrome için en iyi web sitesi engelleme uzantıları biridir.Bu eklenti ile oynamak için seçenekleri geniş bir alan sağlar.Tarama faaliyeti sınırlar belirtebilirsiniz.Bloke web sitelerinin listesini oluşturabilirsiniz. Erişim engellemek istediğiniz siteye saat sayısını belirtebilirsiniz.

2 thoughts on “Chrome’da siteleri engelleyin”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir