Çocuklar için arama motorları

cocuklar ıcin arama motorları

Öğretmenler, eğitimciler ve veliler olarak önceliklerimizden biri, öğrencilerimizin ve çocuklarımızın interneti uygun, güvenli ve güvenli bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktır. Dijital okuryazarlık ve dijital vatandaşlık, başlamak için iki temel teorik kavramdır. Öğrencilerin bu kavramların ethoslarını anlama ve öğretme, onları web’de güvenli ve etkili bir şekilde gezinmelerine yardımcı olacak gerekli bilgiler ve know-how ile güçlendirecektir. Ancak, çocuklar ve genç öğrenciler söz konusu olduğunda, eleştirel ve analitik araştırma becerilerini öğrenmek, siber tehditlere ve / veya alakasız veya uygunsuz içeriğe maruz kalmayacaklarının bir garantisi değildir. Çocukların güvenli arama motorlarının önemi bu noktada işe yarar. Bunlar, çocukların web’i güvenli ve çocuk dostu bir ortamda aramalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış platformlardır. Google, Yahoo ve Bing gibi popüler arama motorlarının çoğu ayarlarından erişebileceğiniz güvenli arama özellikleri sunar.

Bunun dışında, aşağıdaki listede sizin için titizlikle hazırladığımız bir dizi ilginç çocuk güvenli arama motoru var. Bazı arama motorları, çocukların hedeflediği bir siteye yerleştirmek için önerilen bir şey olmadığını düşündüğümüz reklamları yayınlıyor. Çocukların güvenli arama motorlarını sınıflandırmamızda, reklamları ücretsiz olan reklamlardan ayıranları ayırdık. Çocuklara reklam destekli web siteleri önermek isteyip istemediğinize karar vermek size kalmış.

Çocuklarnız aşağıda listelenmiş arama motorları ile internette daha verimli ve güvenli arama yapabilirler.

Reklamsız Arama Motorları:

Kidtopia 

Kidtopia, yalnızca eğitimci tarafından onaylanan web sitelerini dizine ekleyen, okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için bir Google özel öğrenci güvenli arama motorudur.

Kidssearch.com

KidsSearch.com çocuklar için Güvenli Arama Motoru. Google’ın Güvenli Arama teknolojisini ve gelişmiş filtreleme araçlarını web içeriğiyle kullanıyoruz. Rehberimiz aracılığıyla çocuk dostu bağlantılar sunuyoruz, her site uygun içerik, kullanışlılık ve eğlence için hakemli olarak değerlendiriliyor.

Kiddle.co

Kiddle website , resim ve video araması sunan, Google tarafından desteklenen çocuklar için görsel bir arama motorudur. Sonuçlar editörler tarafından incelenir.

Kidrex.org

KidRex çocuklar tarafından çocuklar için eğlenceli ve güvenli bir arama yapar. KidRex aramaları, tüm web’deki çocuklarla ilgili web sayfalarını vurgular ve Google Özel Arama  tarafından desteklenir ve Google SafeSearch  teknolojisini kullanır.

teachthechildrenwell.com

Öğrenciler ve velileri ile öğretmenleri için özenle seçilmiş sitelerden oluşan bir linkler topluluğudur.

Lures.info

Bir dizi önemli özellik sunan başka bir çocuk arama motorudur. Sonuçları almak, farklı filtreleme özellikleri uygulamak, uygunsuz siteleri ve anahtar kelimeleri hariç tutma ve 30’dan fazla dilde arama yapmak ve daha pek çok şey için Google dizinini kullanır.

Reklamları Destekleyen Arama Motorları:

Safesearchkids.com

Arama sonuçları sağlamak için Google Güvenli Arama’yı kullanır. Ayrıca görüntüleri, videoları ve wiki’leri güvenle aramak için başka özellikler de sağlar.

Factmonster.com

Öğretmenler ve ebeveynler için ücretsiz bir referans sitesidir. Spor, eğlence, coğrafya, tarih, biyografi, eğitim ve sağlık da dahil olmak üzere binlerce konuyla ilgili ödev yardımı alın ve gerçekleri öğrenebilirsiniz.

Cybersleuth-kids.com

Kapsamlı bir eğitim arama motoru, rehber ve ev ödevi yardımcısıdır. Subject specfici videoları, aktiviteleri, printables, oyunlar ve daha fazlasını içermektedir.

Kidzsearch.com

Çocuklar için aile dostu güvenli arama motorudur. KidzSearch güvenli arama teknolojisi her zaman açıktır ve çerezleri temizleyerek veya başka bir bilgisayar kullanarak kapatılamaz. Sonuçlar her zaman sıkı filtrelenir.

Çocuklar için arama motorları alternatif sitelerin bir listesi aşağıda mevcuttur.

Slimekids.com

Scholar.google.com.tr

Kidinfo.com

Dinosearch.com

Kids-search.com

http://www.dibdabdoo.com

http://www.aga-kids.com

https://swiggle.org.uk

Searchencrypt.com

Cleanbrowsing.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir