Dooble Web Tarayıcısında Kişisel Verilerizi Şifreleyin

Az bilinen bir web tarayıcısı olan Dooble web tarayıcısı ilk kez 2008 yılında piyasaya çıktı ve birkaç ay önce açık kaynak geliştiricilerin bu gelişmeyi bir kez daha alması üzerine tarayıcının miladının dolduğu düşünülüyordu. Eski Dooble web tarayıcısı webkit motorunu temel alırken, yeni piyasaya sürülen Dooble web tarayıcısı Chrome’un yanıp sönen motorunu kullanıyor. Dooble, Firefox, Chrome veya Opera gibi liderlerle rekabet etmeye pek yakın değilse de, gerçekten güzel bir güvenlik özelliği kullanıyor. Bu, tüm kişisel veri klasörünüzü çok güçlü AES 256 şifre kullanarak şifrelemenize olanak tanıyor.

Dooble genellikle Firefox gibi standart web tarayıcılarında bulunan pek çok özellikten yoksun ancak web tarama geçmişinizi, çerezleri, ayarları ve yer imlerini vb. şifrelemek için yapılabilir. Ancak kendiniz kimliğini doğruladıktan sonra bu öğelere erişilebilir olur.

Dooble Web Tarayıcı

Yapmanız gereken ilk şey, Dooble web tarayıcısını başlatmak ve Ctrl + G kısayol tuşunu kullanarak  Settings kısmını açmaktır. Ayrıca, hamburger simgesini tıklattığınızda açılan menüden Settings’ı seçebilirsiniz.  Settings (Ayarlar’da)  Privacy’i seçin, Credential’i seçin, şifreyi girin, Save düğmesini tıklatın ve ardından Apply düğmesine tıklayın.

Artık şifreli kişisel verilerinize (web tarama geçmişi, yer imleri, ayarlar vb.) Eriştiğinizde, menü çubuğundan File – Authenticate (Kimlik Doğrulaması) seçeneğini seçmeniz gerekir. Doğru şifreyi girer girmez, tüm kişisel verilerinizi yükleyecektir. Parolayı girmeden tarayıcıyı kullanabilirsiniz ancak şifreli kişisel verilerinizden hiçbirini yüklemeyecektir.

Dooble web tarayıcısı, online faaliyetlerinizi şifrelenmiş ve güvenli bir şekilde tutmaya çalışıyorsanız, başkalarının web tarama geçmişinizi, yer imlerini ve diğer ayarları bulamayacağınız için çok idealdir.

Dooble web tarayıcısını https://textbrowser.github.io/dooble adresinden indirerek deneyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir