Dosyaları indirmeden virüs kontu rolü yapın

İnternetten indirdiğimiz dosyalarda son derece dikkatli olmak gerekir. Zararlı dosyaları indirirken önlemek için kullanabileceğiniz nugget, bilgisayarınıza önce herhangi bir programı veya dosyayı incelemek için izin veren ve komut satırında dayalı ücretsiz bir araç.

Kullanmak için taşınabilir ve çok basit bir programdır. Nugget çalıştırmak bilgisayarınıza onu indirmeden önce bir programı kontrol etmek için, sınava başlamak için dosya seçin ve “enter” için indirme linki yapıştırın. Dosyanın bağlantıyı yapıştırmak için nugget penceresinde sağ tıklayın ve “yapıştır” yapabilirsiniz, windows komut istemi kısa yol tuşu “ctrl + v” yapabilirsiniz.

Bu yapıldıktan sonra, nugget elliden fazla antivirüs kullanarak dosyayı denetler virustotal kullanarak dosyayı inceleyeceğiz. En kısa sürede dosya incelemesi tamamlanır. Penceresi kapanır. Dosya temiz ise, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz nugget, bir klasöre kaydedilecektir.

Özetle, komut satırında dayalı olmasına rağmen, nugget bilgisayarınıza dosyaiprograma yüklemeden önce virustotal programları ve diğer dosyaları incelemek isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir