Edge tarayıcıda adobe flash playeri devre dışı bırakalım

Microsof, yeni Windows 10 işletim sisteminde yeni özelliklerin den bir tanesi edge web tarayıcısını olmasıdır. Microsoft edge tarayıcının hızlı olması çok çalıştığı ortada. Edge tarayıcınızın güvenlik özelliklerinden biri de adobe flash ile ilgili güvenlik açıklarına karşı kendinizi koruyabilirsiniz. Adobe flash playeri edge‘de devre dışı bırakmanızı olanak sağlamasıdır. Edge tarayıcısı size adobe flash playeri devre dışı bırakmayı basit bir yolla yapmanızı sağlamaktadır.

Edge_tarayıcıda_adobe_flash_playeri_devre_dısı_bırakalım

Şimdi adobe flash kullanan bir web sitesini ziyaretedelim ve bloke olup olmadığını görebilirsiniz. Örneğin, ziyaret etmeyi deneyin 3doyunlar.org sitesi ve flash oyun oynamaya çalışın. Adobe flash pleyeri yüklü olmadığı uyarısı alırsınız ve oyunu oynayamazsınız.

Edge tarayıcısı Google Chrome ve Mozilla Firefox için iyi bir rakip yapmak tüm güvenlik özelliklerine sahiptir. Hatta siteleri, daha güvenli daha az rahatsız edici ve daha hızlı hale getirmek için adobe flash player engellemek için izin verir.

Yazı hakkında ne düşündüğünüzü aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Yazımıza benzer konular varsa ile mail ya da yorumla katkıda bulanabilirsiniz.

Yazımı beğendiyseniz ve paylaşılmaya değer bulduysanız yazının alt kısmındaki soyyal paylaşım butonları kısmından bütün dünya ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bloğum sağ üst kısmında facebook,twitter ve google + sosyal paylaşım buton kısımlarından internetkafa.com sayfalarını takip edebilirdiniz.

Ayrıca internetkafa.com un dost blog sitesi bilgisayarkafa.com sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir