Ekran çözünürlüğü PowerStrip ile özelleştirin

Ekranızla ilgili çözünürlükle sorunlar yaşıyorsanız görüntü ekrana sığmıyor, ya da renkler yolu kapalı veya sorun ne olursa olsun, yeni donanım satın almadan bunu düzeltebilirsiniz. PowerStrip size kullanıcıların ekran çözünürlükleri özelleştirmek için iyi bir araç olarak karşınıza geliyor.

Ekran cozunurulugu PowerStrip ile ozellestirin

Powerstrip programı, kullanıcının ekran kartı üzerinde etmek için izin verir. Sistemin video çıkışı ayarlamalar yaparak, monitörün yetersizlikleri telafi edebilir. Örneğin, 1024 x 768 çözünürlükte kullanıldığında bir monitör olduğunu varsayalım. Titremeyi önlemek için 800 x 600 çözünürlükte sınırlama yapabilirsiniz. Yenileme hızı işlemek için monitör çok yüksek ayarlanmış olduğunda titreme oluşur. Video sürücüsü yenileme hızını kontrol için, monitör rahatça işleyebilir bir seviyeye yenileme hızını düşürmek için powerstrip kullanabilirsiniz.

Powerstrip ekran kartı ile doğrudan etkileşimlidir ancak, çünkü jenerik video sürücüleri kullanılamaz. Powerstrip yalnızca agp ve pcı-tabanlı video kartları ile çalışır.

Powerstrip programını buradan; http://entechtaiwan.com/util/ps.shtm indirebilirsiniz.

Dilerseniz online çözürlük siteler üzerinden ekran çözünürlüğünüze bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir