En iyi Android Emülatörleri

0
443

Android uygulamalarını telefon ve tablet çalıştırmadan önce bilgisyarınızda denemek istermisiniz? Kısaca android uygulamalarını bilgisayarınızda kurup, çalıştırabilirsiniz. Bu işi yapan programlara emülatör denir.

Bilgisayarda Android emülatörleri çalıştırmak isteyebileceği çok sayıda geçerli neden vardır. Uygulama geliştiricileri, uygulamayı göndermeden önce test etmeye çalışıyor olabilir. Oyuncular, oyunlarında bir fare ve klavye kullanmak isteyebilir. Belki sadece orada olmasını istersiniz. Her durumda bilgisayarda Android emülasyonu mümkündür ve en iyi bilgisayar için Android emülatörlerine göz atacağız. İşlemin nadiren kolay olduğunu ve bazılarının bazı teknik bilgi gerektirdiğini lütfen unutmayın. Ayrıca, bu emülatörlerin birçoğunun aynı şekilde yapıldığını da unutmayın. Bu sizin için uygun olanı bulmak size kalıyor. Başlayalım.

AMIDuOS

AMIDUOS ilk önce listemizde bilgisayar için oldukça yeni bir Android emülatörüdür. AMIDuOS birden fazla amaç için çok iyi çalışır. Özelliklerinin çoğunun verimlilik temelli olması. Bu, ofis kullanımı, ev ödevi gibi şeyler için kullanmak isteyenler için iyi bir seçenektir. Belli bir oyun özelliği yoktur, ancak oyunu oldukça iyi çalıştırır. Geliştiriciler bunu temel testler için kullanabilir, ancak gelişmiş şeyler için harika olmayacaktır.

En iyi Android Emulatorleri

Koplayer

KoPlayer, bilgisayar için daha yeni bir Android emülatörüdür. Ana odak noktası oyun oynamaktır. Klavyenizle bir denetleyiciyi taklit etmek için tuş eşlemeyi kullanabilirsiniz. Oyuncular oyun oynamayı yapabilecek ve istedikleri yerde yükleyebilecekler. Yükleme işlemi yeterince kolaydır ve işe yaramıyor gibi görünüyor. Çoğu emülatör gibi, rastgele çalıştırdığınız sorunları da vardır. Kendini bir orta-yol emülatörü olarak tasdik ediyor. Bunu çeşitli şeyler için kullanabileceksiniz. Bununla birlikte, bu iyi, özgür bir seçenektir.

Android Studio

Android Studio, Android için Google onaylı geliştirme IDE’dir. Geliştiricilerin Android için özel uygulamalar ve oyunlar oluşturmasına yardımcı olacak bir sürü araç bulunur. Ortaya çıktığında, uygulamanızı veya oyunu test etmek için kullanabileceğiniz yerleşik bir öykünücü de var. Açıkçası, bu tüketici düzeyinde kullanmak isteyenler için iyi bir seçenek değildir. Bununla birlikte, bu geliştirici uygulamalar, uygulamalarını test etmeye yardımcı olması için halihazırda güçlü (ve ücretsiz) bir aracına sahipler. Kurulması biraz sıkıntılıdır, ancak bir kez yaptıktan sonra kullanmak daha kolaydır.

Andy

Andy tamamen ücretsiz bir emülatördür. İlk çıktığındabazı sorunları bulunmaktaydıBluestacks gibi uygulamalar için kendini yetkin bir yedek olarak kanıtlamayı başardı. Verimlilik uygulamaları, başlatıcılar ve oyunlar da dahil olmak üzere Android deneyiminin hemen hemen tamamını işgal eder ve gerekirse root erişimi bile kurabilirsiniz. Her durumda, ücretsizdir ve çok iyi çalışır.

Bluestacks

Bluestacks uzun zamandır Android’i bilgisayarınıza çalıştırmak için fiilen bir çözüm olmuştur. Bluestacks 2 olarak adlandırılan sonuç, daha hızlı, daha kararlı ve bilgisayar için daha iyi genel Android emülatörlerinden biridir. Çoklu görev uygulamaları destekler ve ekranı sarsmak ve daha önce sahip olmadığı özellikleri konum belirlemek gibi özellikler için yerleşik bir işlevsellik içeriyor. Hâlâ oyun oynamak için. Açıkçası, verimlilik açısından harika değil.

Genymotion

Bu Android emülatörü, uygulamalarını veya oyunlarını, aslında bu cihazların sahibi olmak zorunda olmadan çeşitli cihazlarda test etmek isteyen geliştiriciler için tasarlanmıştır. İhtiyaçlarınıza uyması için emülatörü çeşitli Android sürümleriyle çeşitli cihazlar için yapılandırabilirsiniz. Örneğin, Android 4.2 ile bir Nexus One’ı veya Android 6.0 ile bir Nexus 6 çalıştırabilirsiniz. İsterseniz “cihazlar” arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Tüketici kullanımları için uygun değildir, ancak Genymotion kişisel kullanım için ücretsiz hizmetler sunmaktadır.

Manymo

Manymo ilginç bir seçenektir. Bu, yalnızca hemen hemen her masaüstü işletim sistemiyle çapraz platform olmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda yonga setinden bağımsız olarak her bilgisayarda da çalışır. Seçebileceğiniz çeşitli boyutlar vardır. Ayrıca, bazı geliştirme araçları bulunmaktadır.

Memuplay

MEmu, oldukça başarılı görünen Android emülatörlerinden bir diğeri. En büyük özelliklerinden biri hem AMD hem de Intel yonga setleri için destekler. Ayrıca, Android jelly bean, Kit Kat ve Lolipop’u destekliyor. Aynı anda birden çok örneği çalıştırabilirsiniz. Bu, Lollipop kadar yükselen birkaç emülatörden biri haline geldi. Birçokları gibi, bunu istediğiniz her neyse için kullanabilirsiniz. Çoğu oyun ve çoğu uygulama destekleyecek. Bununla birlikte, çoğunlukla üretkenlik için öneriyoruz.

Nox

Bluestacks gibi Nox da, oyunculara hitap etmek için kurulmuş olan bilgisayar için olan Android emülatörlerinden biridir. Buna, özellikle oyun oynayan yardımcı programlar içeren araçlar ve eklemeler dahildir. Gerçek denetleyicisiyle oyun gibi şeyler yapabileceksiniz. Buna, örneğin bir ok tuşuna “sağa doğru kaydır” atamak ve gerçek hareketi doğrudan klavye veya joystick’iniz varsa onu taklit etme kapasitesi gibi şeyler bulunur. Ayrıca tamamen ücretsizdir. 

Remix os player

Jide tarafından hazırlanan Remix OS Player, bilgisayar için yeni Android emülatörlerinden biridir. Ayrıca, Android Lollipop veya Kit Kat yerine Android Marshmallow’ı çalıştıran tek emülatördür. Kurulum işlemi oldukça basit ve oldukça kolaydır. Oyun oynamak için tasarlandığından, deneyimi beğeninize göre kişiselleştirmek için kenar çubuğundan çeşitli seçenekler bulacaksınız. Fakat amd işlemcileri desteklemiyor.

Windroy

Windroy klasiktir. Windows’un eski sürümlerinde en iyi şekilde çalışmaktadır. Ofis uygulamalarını kolayca kolayca çalıştırabileceksiniz. Oyun desteği daha az güvenilirdir.

Xamarin.com

Xamarin bAndroid Studio’ya benzer. Aradaki fark, Microsoft Visual Studio gibi şeylere takılabilir olmasıdır. Ayrıca Android Studio gibi, geliştiriciler için yerleşik bir öykünücüsü bulunur. Kişisel kullanım için ücretsizdir. Şirketler ve daha büyük ekipler bir ödeme planı üzerinde pazarlık yapmak zorunda kalabilirler.

Youwave

YouWave, bilgisayar için daha eski Android emülatörlerinden biridir. Bununla birlikte, son olarak 2016 yılının ortalarında güncellendi. Ücretsiz sürümü Ice Cream Sandwich kullanıyor. Kurulum işlemi yeterince kolaydır. Oyun özelliklerine sahip değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here