En İyi Deep Web Arama Motorları

Bir şey aramak için çevrimiçi (online) olduğunuzda Google veya Bing gibi arama motorlarına gidersiniz. Muhtemelen, bu arama motorlarında görünmüyorsa bunun yanlış olmadığını, yanlış olduğunu düşünüyorsunuz! İster inanın ister inanmayın, ne kadar zor denesen de gelenek arama motorunda görünmeyecek şeyler var.

Niye ya? Peki, çünkü bir parola gerekiyor veya site kuruluşların özel bir ağına ait. Google’ın ve Bing’in hepsine sahip güçlü arama motorları olduğuna inandıysanız sizi hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm. Bu teknoloji devleri her şeye sahip olsaydı, ne derin web arama motorları ne de gizli web var olmuş olurdu.

Google ve Bing birbiri ardına bir köprü izlemektedir ve sonuç olarak, sonuçlarda istediğiniz her şeyi almaz. Web’in gizli şeylerini bulabilmek için normalden biraz daha derine inmeniz gerekir, ancak bunun nasıl yapılacağını ve nereye bakılacağını size göstereceğim. Umarım, ihtiyacınız olanı aşağıdaki deep web (derin web) arama motorlarında bulabilirsiniz.

En İyi Deep Web Arama Motorları

Deep Web nedir?

Gizli veya deep web (derin web) duyduğunuzda veya okuduğunuzda, bir ödeme duvarının arkasındaki herhangi bir şey, bir parola içeren bir şey veya anında dinamik olarak oluşturulmuş içeriğin kalıcı bir url’si yoktur. Bunlar, geleneksel bir Google aramasında bulamayacağınız şeyler. Peki, nereye bakabilirim? Neyse ki, web üzerinde deep web arama motorları var.

TechXtra

TechXtra, Matematik, Mühendislik ve Bilgisayarla ilgisi olan içeriği arayabileceğiniz en iyi deep web arama motorlarından biridir. Teknik veriler, sanayi haberleri, ilanlar, öğrenme kaynakları, tam metinli Eprintler ve ilgili web sitesi bilgileri gibi şeyleri arayabilirsiniz. Tasarım, olmasını istediğiniz kadar güzel olmayabilir, ancak bu tür bir bilgiyi arayan bir öğrenciyseniz, nereden bakacağınızı artık biliyorsunuzdur.

Infomine

Infomine, gizli web ihtiyaçlarınız için bir başka mükemmel deep web arama motoru seçeneğidir. Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok çevrimiçi kütüphanesi tarafından oluşturulan bir sitedir. Burada makaleler, kitaplar, notlar, soru kağıtları, çözümler gibi şeyler bulabilirsiniz. Bu arama motorunda bulduğunuz bilgiler, Wake Forest Üniversitesi, California Üniversitesi, Detroit Üniversitesi ve California State University gibi üniversitelerdendir.

Bu gizli deep web arama motoru, elektronik kitaplar, veritabanları, çevrimiçi kütüphane kartı katalogları, elektronik dergiler, araştırmacıların dizinleri, ilan panoları, posta listeleri, makaleler ve diğer birçok kaynaktan bilgi alır.

DeepWebTech

Chrome gibi DeepWebTech, özellikle de bir şeyler arıyorsanız, tarayıcı eklentileri ile de sizin için kullanır. Bu deep web arama motoruyla, tıp, bilim ve iş gibi bir konuda bilgi bulabilirsiniz. Google, aradığınızı sana vermiyorsa, işi bitiren bu derin arama motorlarına güvenebilirsiniz.

WWW The Virtual Library

Bu Sanal Kütüphanede deep web arama motoru ayrıca sunabileceği çok şey var. Bu gizli web arama motoru Tim Berners-Lee tarafından oluşturuldu ve orada en eski deep web arama motorlarıdır. Bu dark web arama motoru, en popüler olanı değil, türünün ilk örneğidir.

Görünmez Web kaynakları listesinde yer bulması garip değil mi? Sanal Kütüphanesi, farklı konularda epeyce yararlı kaynaklara sahiptir. Tüm kategorileri alfabetik sırayla düzenler, bu nedenle bulmaları daha kolaydır. Eğitim, mühendislik, toplum, hukuk, rekreasyon, uluslararası meseleler ve daha pek çok kategoriden birini seçebilirsiniz!

InfoPlease

Eğer bir eğitim portalı arıyorsanız, o zaman InfoPlease gerekir. Kullanabileceğiniz her türlü ilave özelliği içerir. Arama çubuğu, arama ihtiyaçlarınız için sağ üst köşede bulunur. Almanaklar, ansiklopediler, atlas ve biyografiler gibi şeylerin tadını çıkarabilirsiniz.

Infoplease, en iyi deep web arama motorlarından sadece bir tanesi değil, aynı zamanda Hesap Makinesi, Yazım Denetleyicisi, Yer, Bulucu, Periyodik Tablo, Dönüştürme Aracı, Uzaklık Hesaplayıcısı, Gerçek Canavar ve Sürekli Takvim gibi ek araçları da içeriyor.

The Internet Archive

İnternette bir şeyler ararken, bunlardan biri muhtemelen filmler, ses veya müzik, değil mi? Gizli web de bu kadarıyla doludur; Sadece nerede görüneceğini bilmelisin.

İnternet Archive daha önce bahsettiğim film, müzik vb. Öğelere erişebileceksiniz, ancak basılmış materyallerin keyfini çıkarabilirsiniz. Gün içinde belirli bir web sitesinin neye benzediğini görmek ister misiniz? İnternet Archive ayrıca sitelerin daha eski ve kayıtlı sürümlerini görmenize olanak tanır, umarım zamanınız vardır çünkü bakmanız gereken 55 milyar site vardır.

Science.gov

Hükümetten yalnızca bir sitede bulacağınız bir şey arıyorsanız, Science.gov’u kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu, 60 federal veritabanını ve 15 federal ajansın 2200’den fazla web sitesini araştıran bir sitedir.

Bu bilim projesi için belirli bilgilere ihtiyacınız varsa, bu gitmek için bir yerdir. Site 200 milyon sayfalık yetkili Birleşik Devletler Hükümeti bilim bilgisi ve geliştirme ve araştırma sonuçlarını bu bilgiler arasında sunuyor.

Wolfram Alpha

Wolfram Alpha ile hesaplamalı bir web arama motoru elde edersiniz, başka bir deyişle, yararlanmak için önemli miktarda veri barındıran derin bir web arama motorunun keyfini çıkarabilirsiniz. Sitenin kategorileri şunlardır:

Matematik
Adım adım çözümler
Kelimeler% Dilbilim
Birimler ve Ölçü
Kimya
Tarih ve Saat
Sanat tasarımı
Müzik
Astronomi
Mühendislik
Yiyecek ve Beslenme
Alışveriş yapmak
Yer Bilimleri ve daha fazlası!

Bir konu seçtikten sonra, site size nereden başlayacağınızı bilmediğiniz pek çok seçenek sunar. Örneğin, Kimya’yı seçtiğinizi söyleyelim. Bu kategoride, siteye size kimyasal formüller, kimyasal miktarlar, kimyasal çözümler, fonksiyonel gruplar verebilir ve liste devam eder.

FindLaw

Umarım, başına gelen bir şeyi aramam gerekmez, ancak herhangi bir yasal soruna girerseniz, bu gitmek için bir yerdir. FindLaw, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok geniş bir hukuki bilgi havuzuna erişebileceğiniz bir sitedir.

FindLaw, İnternet’te bulabileceğiniz en büyük çevrimiçi avukat dizinlerinden birine sahiptir. U.S yasası hakkında daha fazla bilgi edinmek, kendinize bir avukat sağlamak, belirli yasal konular hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Hukuk forumlarını kullanmak için siteyi kullanabilirsiniz. Eminim forumlar büyük bir yardım olacaktır çünkü neredeyse anlamadığınız hukuksal bilgilere rastlarsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir