Santoku linux en iyi mobil güvenlik dağıtımı

Aslında bu linux dağıtımını santoku-linux linux güvenlik dağıtımları ile toplu halde verebilirdim. Fakat bazen bazı unsurları ayrı ayrı ön plana çıkartarak bir çok kişiyi haberdar etmek amacımdır.

En iyi açık kaynak mobil güvenlik dağıtımı olarak gösterilen santoku-linux lubuntu os tabanına dayalı altmışdört bit mimariye sahiptir. Santoku linux cep adli tıp, malware analiz ve güvenlik test ihtiyaçları her açıdan size yardımcı olmaya adamış linux dağıtımlarından biridir.

Santoku linux en iyi mobil guvenlik dagıtımı

Santoku linux’un hedefi mevcut araçları en iyi paketi sağlayıp, böylece etkili mevcut birçok mobil tehditlere işinizi koruyabilirsiniz. Mobil güvenlik odaklanarak bilgi güvenliği ve bilgisayar adli tıp konusunda uzmanlaşmış japon linux dağıtımı, mühendislik ve malware analiz, mobil cihazlarda virüs, akıllı telefonlar ve tablet platformlarda da kendini göstermektedir. Santoku ile paketlenmiş bir çok araçlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları iphone yedekleme analizörü, dsniff, nmap, ettercap, wireshark,chaosreader,exiftool, w3af, zenmap, sqliteman, sslstrip, ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Santoku linux aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://santoku-linux.com/download

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir