Etik hacking siteleri

Hacker (hackleme) bütünüyle yasadışı anlam ifade etmez. Hacker iki tipi vardır. Birincisi, siyah şapka korsanları ve ikinci, beyaz şapka hacker ya da etik bilgisayar korsanlarıdır.

Kim bu günlerde hack yapmayı öğrenmek istemiyor? Siber saldırıların ve bu günlerde büyük çapta gelişen veri ihlallerinin sürekli tehdidi ile, kendi ağınızı veya şirketinizin ağını güvende tutmak için siber güvenlik konusunda temel ve hatta daha gelişmiş bilgilere sahip olmak çok önemlidir.

Ancak, bilgisayar ve ağ güvenliği hakkında temel bilgilere sahip olmanız gerektiğinden, bilgisayar korsanlığı kolay bir iş değildir. Yeni başlayanlar için iki tür korsanlık vardır: Etik (Beyaz Şapka) ve Etik Dışı (Siyah Şapka). Etik olmayan hacking yasadışı kabul edilirken, etik hacking yasal olarak kabul edilebilir.

Etik hackerlar veya beyaz şapka korsanları, sistem açıklarını ve erişim için erişim noktalarını tanımlar ve ağ ve bilgi sistemlerine istenmeyen erişimi önlerler. Bu sadece kazançlı paralar kazanmalarına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda onları hapishane süresinden uzak tutuyor.

Etik hacking siteleri

Hacker olmak için seminerlere katılma, eğitim alma, öğrenmek için kitap okuma,ingilizce bilme,bir kaç tane programlama dili iyi derece bilmek gerekir. Ama burda biz etik hacker (beyaz şapka hacker) iyi bir etik hacker olmak için gereken her şeyi kapsayan şaşırtıcı web sitelerinin listesine aşağıdaki paragrafdan ulaşabilirsiniz.

Etik hacker öğrenme siteleri:

eccouncil
hacking-tutorial
evilzone
hitb
breakthesecurity
hackthissite
hackingloops
learnhacking
fromdev
explorehacking
metasploit
packetstormsecurity
hackaday
hackeracademy
sectools
happyhacker
go4expert

Ayrıca Ethical Hacking üzerinde eğitici dökümanlara yazı sonundaki sitden ulaşabilirsiniz.

Ethical Hacking konu içerikleri kısaca aşağıdan okuyabilirsiniz.

Giriş, Güvenlik Tehditleri, Hacking Araçları, Sosyal Mühendislik ve Kriptografi gibi Etik Hacking Temelleri.

Şifre kırma, Truva atları, virüsler, solucanlar ve Wireshark Sniffer.

Ayrıca, Hack WiFi, DoS Saldırıları gibi gelişmiş konular,  Web Sunucusu, SQL Injection, Hacking Linux işletim sistemi ve Web Güvenliği Açıklarını…

https://www.guru99.com/ethical-hacking-tutorials.html

2 thoughts on “Etik hacking siteleri”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir