Etkinleşmeyen ofis 2013 etkinleştirin

Windows işletim sistemi dahil windowsun altında çalışan yazılımların çoğunun ücretli olduğunu biliyoruz. Ürünleri etkinleştirme ücretli zorunluluğu vardır.
Office yazılım paketleri için ürün etkinleştirme ücretlidir. Microsoft Office de aktivasyon(etkinleştirme) olmadan, yazılım faydası yok, ve hiç bir özelliğini kullanamazsınız. Ancak, ofis 2013 etkinleştirmek için bizler bir hata ile karşılaşırız. Bu hata, etkin içerik kaldırıldı uyarı yazısı çıkar. Bir ürün anahtarı linki gir düğmesi gelmiştir.
Sorunun etkin içerik terim içerdiğinden, bize internet explorer içinde aktif içerik özelliği ile ilgili bir şey olduğunu bir göstergesidir.Bu sorunla karşı karşıya iseniz, bu sorunun kurtulmak için regeditte kısa elle ayar yapmamız gerekiyor.

etkinlesmeyen-ofis-2013-etkinlestirin

Klavyeden windows tuşu + r kombinasyonu yada çalıştır iletişim kutusuna (kayıt defteri düzenleyicisi) regedt32.exe yazın tamam tıklayın.

Aşağıdaki konuma gidin:

HKEY_CURRENT_USER
Software
Microsoft
Internet Explorer
Main
FeatureControl
FEATURE_LOCALMACHINE_LOCKDOWN

Son konumu geldiğinizde sağ bölmesinde, iexplore. exe adında bir kayıt defteri DWORD (REG_DWORD) arayın. Bu 1’e ayarlanmış değer verisini sahip olmalıdır. Bunu Değer verileri değiştirmek için bu aynı DWORD’DE çift tıklayın. Yukarıda yazılan değer kutusunda, 1 değer verisini 0 değerini verin. Tamam’a tıklayın. Kayıt defteri düzenleyicisi’ni kapatın.

İnternet Explorer’ı yeniden başlatın ve Ofis 2013 etkinleştirmek için tekrar deneyin.

Not: www.internetkafa.com sitesi daima orjinal ürünleri satın almayı desteklemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir