Facebook arkadaş listesini gizleyin

Gizlilik Facebook’ta büyük sorunlardan biridir, ama son zamanlarda FB kullanıcının gizliliğini korumak için yeni ayarları ortaya çıktı.

Şimdilerde, bir kullanıcı profilinde hemen hemen her şey üzerinde kontrola(örn; durumu, fotoğrafları, albümleri, vb) sahipsiniz. Örneğin arkadaş herkes, arkadaşlar, arkadaşlar, vb). Kullanıcılar bile elle belirli kişilerden gelen bir durum gizleyebilirsiniz.

Facebook arkadas listesini gizleyin

 

Hatta arkadaş listesini bile artık gizleyebiliyorsunuz. Eğer yabancılar sizin arkadaş listenizi görmek istemiyorsanız, o zaman sadece onlardan gizleyebilirsiniz. Bu çok kolay. Facebook gizlilik ayarlarını arkadaşınız listenin görünürlüğünü değiştirmek tabi ki bir tercih meselesi.

Hadi şimdi Facebook da arkadaş listesini nasıl gizleyeceğimizi aşağıdaki yazılı açıklamadaki uygulamaları yaparak uygulayabilirsiniz.

Facebook arkadas gizle

Facebook hesabınıza giriş yapın. Profil sayfasına gidin. Arkadaşlar kısmına tıklayın.

Şimdi, Facebook arkadaş listesi sayfasında, sağ üstteki ‘’arkadaşlarını bul’’ yanındaki kalem ikonuna üzerine tıklayın ‘’yönet’’ yazısı belirir.

Gizliği düzenle tıklayın.

Buradan arkadaş listenizi kimlerin görebileceğini kontrol edebilirsiniz.

Arkadaşlarım gizliliği esas olduğu için yani daha iyi olduğu genellikle ‘’Sadece ben’’ yapın.

Facebook arkadaş listenizi tutulması tamamen sizin tercihinizdir, ama benim önerim bu arkadaşlarınızın gizlilik için gizli tutmak olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir