Firefox ta bağlantı güvenli değil

Bu yazıda mozilla firefox tarayıcısında “bağlantı güvenli değil düzeltmek” için video ortamında göstereceğim. Aslında bağlantı güvenli değil düzeltmek için zaman ve tarih ve proxyi devre dışı bırakarak da yapabiliriz.

Firefox_baglantı_guvenli_degil

Ben burada cert8.db dosyasını silerek yapacağım.  Peki bu cert8.db dosyasına nasıl ulşacam diyorsanız sırasıyla şu adımları uygulayalım.

Firefoxu açalım+en üst sağ köşede üç çizgili menüyü aç üstüne gelin+en alt kısımda yardım menüsü aç soru işareti simgesini seçin+seçtikten sonra+sorun giderme bilgilerine giriş yapın+buradan klasörü göster içine girelim+açılan klasörde cert8.db dosyasını bulalım.

Ama firefox tarayıcımızı kapatalım. Ayrıca sistemimizin dosya uzantıları göster kısmını göster yapalım ki cert8 dosyasının db uzantısı gözüksün. Bu dosyayı silelim. On saniye kadar bekleyelim. Firefoxu yeniden açalım.

Videolu anlatım:

Yazı hakkında ne düşündüğünüzü aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Yazımıza benzer konular varsa ile mail ya da yorumla katkıda bulana bilirsiniz. Yazımı beğendiyseniz ve paylaşılmaya değer bulduysanız yazının alt kısmındaki sosyal paylaşım butonları kısmından bütün dünya ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bloğum sağ üst kısmında facebook,twitter ve google + ve youtube kanalımız olmak üzere sosyal paylaşım buton kısımlarından internetkafa.com sayfalarını takip edebilirdiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir