Google Chrome’da Flash’ı Etkinleştirirme Yolları

Google Chrome’un en yeni sürümleri varsayılan olarak Flash tabanlı içeriği engelliyor ve Flash HTML5 ile değiştirilirken internette hala birçok Flash uygulaması ve oyunu var.

Neyse ki Chrome’da hala Flash kullanmak mümkündür. Bu yazıda size en sevdiğiniz Flash uygulamalarını ve oyunlarını kullanmaya devam edebilmeniz için Flash’ta Flash’ı nasıl etkinleştireceğiniz göstereceğim.

Chrome Flash etkinlestir

Google Chrome’da flaş etkinleştirme için ilk yol:

Flash içeriği olan bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, Chrome içeriğin çalışmasını otomatik olarak engeller ve sayfaya Flash uygulamasına izin verip vermeyeceğiniz konusunda bir bildirim görüntüler.

Flash’ın çalışmasını sağlamak için, ” Adobe Flash Player eklentisini etkinleştirmek için tıklayın ” bağlantısını tıklayın ve Flash’ta sayfada çalışmaya yetkilendirmek için görüntülenen bildirimde ” İzin Ver ” düğmesini tıklayın.

Bu işlem tamamlandıktan sonra sayfanın Flash tabanlı içeriği sayfaya yüklenir. Otomatik olarak yüklenmezse yüklenecek Flash tabanlı içeriğin sayfasını yenileyin.

İkinci yol:

Bu çoğu zaman işe yarasa da, bazı durumlarda bildirim görüntülenmeyebilir. Bu olduğunda, adres çubuğundaki site adının yanında görünen asma kilit simgesini tıklayın.

Ardından ” Flash ” seçeneğini bulun ve ” Bu sitede her zaman izin ver ” seçeneğini belirtin. Bu işlem tamamlandıktan sonra Flash tabanlı içerik sayfaya yüklenmelidir. Bu olmazsa, sayfayı yeniden yükleyin.

Üçüncü yol:

Flash çalıştıran siteleri de yönetebilirsiniz. Aşağıdaki adresi kopyalayıp tarayıcının adres çubuğunu yapıştırın ve Google Chrome’daki Flash ayarlarına erişmek için “Enter” a basın.

chrome://settings/content/flash

Açık pencerede engellenen ve izin verilen listelere site ekleyebilir veya siteleri kaldırabilirsiniz. Listeye bir site eklemek için, “Ekle” düğmesini tıklayın ve sayfanın URL’sini (örneğin, internetkafa.com) girin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir