Güneş Tutulmasını canlı izleyin

Amerika Birleşik Devletleri’nde gözlem altındaki güneş tutulması 21 Ağustos 2017’de olacaktır. Bundan önce Birleşik Devletlerin dört bir yanından görülebilecek olan toplam güneş tutulması 1909’da gerçekleşti. Daha çok toplam güneş tutulması olacak ve bundan sonra neden bekleyesiniz? Yüzyıllardır insanoğlunu büyüleyen bu eşsiz göksel olaydan keyif almanız gerekir. Bu nedenle NASA özel bir sayfa oluşturdu. Güneş tutulmasını izlemekle ilgilenen insanlar için gerekli olan tüm bilgilerini örneğin, güneş tutulmasına bakarken gözlerinizi nasıl koruyacağınız hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Ama bulutlar güneşli Güneş’i izlemek için planınızı mahvetirse, o zaman NASA’nın sağladığı online canlı video akışı ile izleyebilirsiniz. NASA’daki zeki insanlar sayesinde, uzay ajansının yüksek menzilli teleskoplarından oluşan bir filo kullanarak yerdeki çeşitli noktalardan değil güneş tutulmasını izleyebilirsiniz. Ayrıca bir dizi uçak ve balondan çekilen resimleri de verecekler.

gunes tutulması

NASA, güneş tutulması hakkında temel bilgi ve güvenlik için https://eclipse2017.nasa.gov bakabilirsiniz.

21 Ağustos’ta güneş tutulmasının canlı video akışını izlemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.nasa.gov/eclipselive

Canlı video akışı 21 Ağustos 2017’de Doğu Günışığı Saati (EDT) saat 12’de başlayacak. Bu, bir saat devam edecek bir önizleme şovuyla başlayacak. Gerçek güneş tutulması saat 13.00’den itibaren gösterilecektir.

Beklendiği gibi NASA web sitesindeki trafik artacak ve canlı video akışını düzgün şekilde görüntüleyemeyebilirsiniz. Bu durumda, https://eclipse2017.twitter.com adresine gidebilirsiniz; bu da, toplam güneş tutulmasının canlı yayınını gösterir. Bunun için Twitter, The Weather Channel ile işbirliği yaptı. Canlı video akışı 21 Ağustos 2017’de 12 PM EDT’de başlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir