Makulu linux deneyin

Linux dünyasında, kullanıcılara bilgisayar kullanıcılara yönelik birçok dağılımları vardır. Sitede ubuntu,centos, arch gibi en popüler dağılımları ve farklı türlerini sizlere tanıttım. Bir çok bilgisayar kullanıcısı linux türlerine grafik kart destiği ve konsolada kodlarla uğraşmak istemediğinden dolayı tercih etmesede çok geniş bir yelpazedir aslıda linux dağıtımları. Kendimde linux dağıtımlarından birinin kullanıcısıyım.

Makulu linux deneyin

Sizlere yine çok farklı bir linux dağıtımı olan grafik masaüstü bir dağıtım olan debian tabanlı ve livecd modda çalışan makulu linux hakkında bilgi vermek istiyorum.

Pae 32-bit sistemler için 4 gb veya daha fazla harddiskte kurulum olanak sağlar x86 32 bit işlemcileri destekler. Normalde işletim sisteminin 32-bit sadece 4 gb (2 ^ tanır 32bit)) böylece “sorunsuz” bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Zarif, pürüzsüz, istikrarlı ve çarpıcı performans ile, bu dağıtım herhangi bir makinede çalışır.

Makulu bir out-of-box deneyimi onların günlük kullanımda kullanıcıya sunmak amacıyla codec yazılım ve önceden yüklenmiş işletim sistemi sunuyor.

Wine windows programları çalıştırmak için olan yazılın yüklü olarak geliyor. Tarayıcısı crohemcedir. Yapılan testlerde oldukça başarılı bir linux dağıtımı olarak ön plana çıkmıştır.

Makulu linux’u aşağıdan indirebilirsiniz.

http://www.makululinux.com/download.htm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir