Hackerler bu yöntemlerle Facebook hesaplarını çalıyorlar

Bu makalede hackerların facebook hesabını çalmak için kullandığı ana yöntemleri yazacağım. Bu yöntemler 2016 yılı hackerların şifreleri almak için kullandığı en çok yötemlerdir. Genellikle bu yöntemler ile hesabları ele geçirirler.

Sitemiz korsanlara karşı facebook hesabı korumak için yalnızca güvenlik ipuçları sağlar. Genellikle hackerlar aşağıya yazacağım ana üst yolları / yöntemleri kullanırlar ve tüm yöntemleri size anlatmaya çalışacağım. Yani korsanlara karşı kendinizi korumak için bu yazı okuyun ve korsanlara karşı dikkatli olmayı öğreneceğiz.  Bu yöntemler 2016 yılı için en çok kullanılan yöntemlerdir.

Hackerler yöntemlerle Facebook hesaplarını calıyorlar

Phishing (kimlik avı)

Phishing hala Facebook hesapları hack için kullanılan en popüler saldırı yöntemidir. Phishing saldırısını gerçekleştirmek için çeşitli yöntemler vardır. Basit bir phishing saldırısı için bir hacker tam olarak gerçek bir Facebook sayfası gibi görünen sahte sayfa oluşturur ve daha sonra bu sahte hesaba giriş yapmak için kurban seçer. Kurbana sahte sayfa içinde, e-posta adresi ve şifre ile giriş kez için bir metin dosyasına saklar. Hacker sonra metin dosyasını indirir ve mağdurların kimlik bilgilerini yani facebook giriş için kullanıcı adı ve şifreniz kötü niyetli kişiye geçer.

Keylogger (küçük program)

Keylogging bir Facebook şifresini kırmak için en kolay yoludur. Bazen bilgisayarların iyi bilen bir kişi bu tehlikeye düşebilir. Bir Keylogger bilgisayarda yaptığınız her şeyi kaydeder. Temelde kurbanın bilgisayarında yüklü küçük bir programdır. Daha sonra kayıtlı günlükler FTP ile veya doğrudan hacker e-posta adresine gönderilir.

Stealer’s

Facebook erişmek için tarayıcınızda depolanan parolaları kullanır. Bir tahmin değer olarak tarayıcınızdaki (chrome, firefox vb.) %80 yakın oranda parolaları elde eder. Stealer adlı yazılım internet tarayıcısı saklanan kaydedilmiş şifreleri yakalamak için tasarlanmış bir kötü programcıktır.

Session (oturum kaçırma)

Bir http (güvenli olmayan) bağlantı Facebook erişiyorsanız Oturum Kaçırma genellikle çok tehlikeli olabilir. Oturum Kaçırma saldırısında, bir hacker bir web sitesi kullanıcı kimlik doğrulaması ve mağdur hesabınıza erişmek için kullanmak için kullanılan kurbanların tarayıcı çerezlerini alır. Oturum kaçırma yaygın LAN ve WiFi bağlantılarda kullanılır.

facebook yontem

Sidejacking ile Firesheep

Firesheep yaygın sidejacking saldırıları gerçekleştirmek için kullanılır. Saldırgan ve kurban aynı WiFi ağ açıkken Firesheep çalışır. Bir sidejacking saldırı temelde http oturum ele geçirme için başka bir isim ile ama daha çok WiFi kullanıcılara yönelik hedeflenmektedir. Wifi ağınızı kimselerle paylaşmamak gerek.

Cep Telefonu

Facebookda milyonlarca kullanıcısı cep telefonlarından Facebook erişirler. Bir Cep Telefonu izlemek için kullanılan Mobil Casusluk yazılımın bir sürü bulunmaktadır. En popüler Cep Telefonu Casusluk yazılımın şunlardır: Mobile Spy, and Spy Phone Gold.

Botnet’ler

Botnetlerin yüksek kurulum maliyetleri vardır. Bu nedenle Botnetler yaygın Facebook hesapları hack için kullanılmaz. Daha ileri saldırıları taşımak için kullanılır. Botnet tehlikesi için bir bilgisayar ile saldırı gerçekleştirmek için size ek seçenekler sunar. En popüler botnetler:  Botnets Spyeye Zeus bulunmaktadır.

DNS Spoofing

Kurban ve saldırganın her ikisi de aynı ağ üzerinde ise, bir saldırganın kurbanları Facebook hesabına erişebilirsiniz. Dolayısıyla dns kandırma (aldatma) saldırısını kullanma ve kendi sahte sayfasını orijinal Facebook sayfasını değiştirebilir ve hesabınınız art niyetliye çok kolay geçer.

USB (flash disk)

Bir saldırganın bilgisayarınıza fiziksel erişimi varsa sadece otomatik olarak Internet tarayıcısı kaydedilen şifreleri ayıklayıp programlanmış usb ye şifreleri ekler.

Middle Attacks

Kurban ve saldırganın aynı LAN üzerindeki bir anahtar tabanlı ağ üzerinde ise, bir hacker istemci ve sunucu arasında kendini yerleştirebilirsiniz, ya da bir varsayılan ağ geçidi olarak dolayısıyla arasındaki tüm trafiği yakalama ihtimali olabilir.

Bu yazı sadece güvenlik amaçlı yollar için paylaşılmıştır ve paylaşılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir