Speedof ile internet hızınızı ölçün

Çoğu internet hız testleri özel teknolojilere dayalı olan flaş ve java tabanlıdır. Ancak speedof.me ile üzerinden html 5 tabanlı olarak hız testi için alternatif bir web sitedir. Test için can sıkıcı eklentileri olmadan herhangi bir geçerli tarayıcıda çalışır. Ayrı bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan, mobil cihazlar üzerinde çalışabiliyor.

speedof ile internet hızınızı olcun

Hız testleri için her iki yönde de her kullanıcı maksimum internet hattı web uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar, internet ağ altyapısı sorunları tespiti hatta istemci bilgisayar için önemlidir. Ayrıca kendi internet sağlayıcı hızı testi için bir karşılaştırma yapmış olursunuz.

Bu alanda bilinen uygulamalar çoğunlukla java veya flash gibi özel teknik altyapılar üzerinde çalışılırlar. Bu nedenle bu testlerin sonuçları ilgili tarayıcıda eklenti performans etkileyebilir. Buna ek olarak, bu testler tamamen mobil cihazlar için söz konusu bile olamaz. Eski tarayıcılar veya kısıtlayıcı sistemler ile yapılamaz.

Sitenin veri gönderileri 128 mbyte veri paketlerinin 128 kbytes alır. Hız transferi en az 8 saniye kala belirlenir. Daha hızlı transfer ölçüm için bir sonraki büyük paket kullanılır. Teknoloji açısından, yani teklif de tabi hata olamaz.

Siteye bu url’den; speedof.me ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir