İnternetkafa.com’ un kullandığı wordpress güvenlik eklentileri

Son zamanlarda wordpress sitemin yönetici paneline giriş ip leri oldukça fazlalaşmaya başladı. Aslında site güvenliği için hiçbir güvenlik almadım bu güne kadar. Akılım ucundan bile çok az geçti güvenlik almaya dair. Açıkçası ne eklenti ne kod bazlı hiçbir önlemim olmadı diyebilirim. Son birkaç gündür adam akıllı denediğim iki üç tane eklentiyi buraya sizler için ve kendim için listeledim. WordPress sitenizi koruma güvenliğini sağlamak için kodlarla uğraşmam diyorsanız sizlere kısaca önemli eklentilerden bahsedeceğim.

internetkafa.com_kullandıgı_wordpress_guvenlik_eklentileri

 

Eğer bir wordpress kullanıcısı iseniz yani, güvenlik dikkat etmelisiniz. Her zaman wordpress kurulumu güncel ve güvenli tutmak zorundasınız.

Stealth login eklenti yönetici paneli girişi, kaydolma ve çıkış sayfaları için özel adresler oluşturmanıza yardımcı olur.

Block Bad Queries sunucunuz ve wordpress bloğunuz üzerinde denecek olana zararlı yazılımları engellemektedir.

WP Security Scan varsayılan tablo ön ekinin değiştirilmesi ve admin kullanıcı adının değiştirilmesinde iyi iş çıkartır.

Limit login attempts admin panelinizde rastgele kullanıcı adı ve şifre üretimini engeller. Engellediği ip adreslerini bloklar.

Ben en son olarak Limit login attempts karar verdim.

Dilerseniz hackertarget.com sitesi üzerinden tarama yaparak sitenizin güvenlik taramasını online rapor halinde vermektedir.

Alternatif farklı eklentileri aşağıya listeleyelim:

WP Security Audit Log
AntiVirus For WordPress
Get iThemes Security
Get WP Antivirus Site Protection
Get Wordfence Security
Get All in One WP Security & Firewall
Get Sucuri Security

Tüm bu eklentileri yüklemek gerekmez. Sadece birini deneyin ve size uygun olup olmadığını görün. Onun performansından memnun değilseniz, denetlemek ve kullanmak için herhangi bir başka eklenti indirebilirsiniz. Her bir eklenti benzersiz güvenlik özellikleri sunuyor.

 

Eğer bir wordpress kullanıcısı iseniz, farklı güvenlik eklentisi sizin web sitenizde faydalı olduğunu düşünüyorsanız yorum olarak bizimle paylaşın ve listeye ekleyelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir