Jscreenfix ölü pikseli düzeltin

Parlak renkli noktalar lcd veya oled ekranlar ortaya çıktığında bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yine bu renkler kalacaktır.

Dead pixels (ölü piksel, sıkışmış) olup olmadığını anlamak için;

Bir sıkışmış piksel parlak bir renk gösterecektir (ya kırmızı, yeşil veya mavi – RGB).
Ölü piksel karanlık nokta veya beyaz renkli görüntüler ve tamir edilmesi olası değildir.

Jscreenfix_olu_pikseli_duzeltin

Renk değerini sıfırlamak için, yavaşça ekrana sürterek sıkışmış piksel düzeltmek için deneyebilirsiniz. Alternatif olarak jscreenfix.com program yüklenmesini gerektirmeyen ücretsiz servisi kullanabilirsiniz.

Sadece sıkışmış piksel içeren ekranın alanı üzerinde piksel fixer kutusunu sürükleyin ve en az 10 dakika süreyle çalışmaya bırakın. Bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar vb benim hatta telefonlar üzerinde çalıştırabilirsiniz.

JScreenFix LCD / LED ekranda sıkışmış piksel kurtarmak için basit bir girişimdir. Ama bu hasar donanım düzeyinde yapılmıştır eğer ekranı tamiri için yeterli olmayabilir. Yine de, bunu bilgisayar ekranı atmadan önce bir denemelisiniz.

Yazı hakkında ne düşündüğünüzü aşağıya yorum bırakabilirsiniz. Yazımıza benzer konular varsa ile mail ya da yorumla katkıda bulana bilirsiniz. Yazımı beğendiyseniz ve paylaşılmaya değer bulduysanız yazının alt kısmındaki sosyal paylaşım butonları kısmından bütün dünya ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bloğum sağ üst kısmında facebook,twitter ve google + ve youtube kanalımız olmak üzere sosyal paylaşım buton kısımlarından internetkafa.com sayfalarını takip edebilirdiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir