Kali linux Türkçe slayt eğitimi

 

Kali linux Türkçe slayt egitimi

Bir linux dağıtımı olan kali işletim sistemine slayt (powerpoint) gösterisi ile online site üzerinden öğrenmek için çok güzel temel bir kaynak. Kayıt olup giriş yapıldıktan sonra download’a basıp indirebilirsiniz.

Konu içeriğinden bazı başlıklar

Kali ile Linux’e Giriş / IntelRAD

  1. 1. KALI ve LİNUX’e GİRİŞ
  2. 2. Proje Yöneticileri: Mehmet Dursun İNCE Ömer Faruk URHAN Destek Verenler: Can YILDIZLI Özgün YEŞİLBAŞ
  3. 3. Kali Nedir ? ● Kali bir Linux dağıtımıdır. ● Güvenlik testleri gerçekleştiren pentest, audit ekiplerinin kullanabileceği offensive security araçlarını bünyesinde barındırır. ● www.kali.org
  4. 4. Kali Nedir ? ● Kali Linux iki farklı şekilde kullanılabilir; 1.) Hazır CD den çalıştırma yolu ile. 2.) Hard Disk’ e kurulum, Vmware aracılığı ile. ● CD den çalıştırma yönteminin performansı cd okuyucunun hızına bağlıdır ● Tavsiye edilen yöntem; Kali’ yi diske kurmak veya sanallaştırma platformlarında çalıştırmak
  5. 5. Kali Nedir ? ● Masaüstü ortamı olarak BackTrack’ teki gibi KDE seçeneği yoktur, yalnızca GNOME masaüstü ortamı kullanılabilir durumdadır. ● Masaüstü kullanarak erişilebilecek programların çoğu, komut satırından çalışan program haline getirilmiştir.
  6. 6. Kali Download ● http://www.kali.org/downloads/ ● Yukarıdaki adresten üye olmadan direkt olarak, Kali işletim sisteminin 64 veya 32 bitlik sürümünü indirebilirsiniz.
  7. 7. Vmware Kurulum ● Vmware bir sanallaştırma yazılımıdır. ● İşletim sistemlerini fiziksel makinelere kurmak yerine, Vmware aracılığı ile sanal olarak kurabilir ve sanal network oluşturabilirsiniz. ● www.vmware.com/go/downloadplayer adresinden Vmware Player indirilebilir.

Site adresi:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir