Klasörün HTML anlık görüntüsünü oluşturun

Microsoft son yıllarda Windows Dosya Gezgini’ni geliştirmiş olsa da ve Windows 10’un yeni sürümlerinde gelişmiş bir arama işlevi de eklemiş olsa da, istediğiniz herhangi bir şey için Google gibi bir çevrimiçi arama motorunda arama yapmak kadar hızlı olamaz. Yalnızca dosya sistemi yapısının bir web arabirimine erişebilir ve bir web sitesinde arama yapacağınız gibi dosyalar için bir arama yapabilirsiniz. Artık sadece Snap2HTML programını kullanarak, seçtiğiniz herhangi bir klasör için tam bir dizin yapısının bir HTML anlık görüntüsünü oluşturabilir ve bunu yapabilirsiniz.

Klasorun HTML anlık goruntusunu olusturun

Snap2HTML çok küçük bir program ancak çalışması için .NET 4.0 gerekiyor. Küçük penceresinde HTML anlık görüntüsünü oluşturmak istediğiniz kök klasörleri seçebilirsiniz. Sistem dosyalarını veya gizli dosyaları anlık görüntüde eklemek isterseniz seçenekleri de seçebilirsiniz. HTML dosyaları için özel bir sayfa başlığı seçebilirsiniz.  Eğer isterseniz, HTML dosyasındaki dosyaları bağlamayı seçebilirsiniz; böylece onları açmak için bağlantıları tıklayabilirsiniz. Create Snapshot düğmesini tıklattığınızda HTML dosyası oluşturulur ve daha sonra herhangi bir web tarayıcısında açabilirsiniz.

Her şey yalnızca bir HTML dosyasında saklanır. Web tarayıcısında açtığınızda sol taraftaki ağaç görünümünde kök klasörü ve tüm alt klasörler görüntülenir. Dosyaları bağlama seçeneğini seçtiyseniz, dosyaları açmak için bunlara tıklayabilirsiniz. Sağ üstteki arama kutusunu kullanarak herhangi bir anahtar kelimeyi kullanarak dosyaları arayabilirsiniz.

Snap2HTML, seçilen herhangi bir klasör için tüm dizin yapısının hızlı bir şekilde bir HTML anlık görüntüsü oluşturabilir.

Snap2HTML’i http://www.rlvision.com/snap2html/about.php adresden indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir