Windows güncelleme sorunlarını giderin

Birçok kişi bilgisayarlarına sadece bir antivirüs yazılımı yüklüyor ve tüm tehditleri tam olarak korumak için ihtiyaç duyduklarını düşünüyor. İyi bir virüsten koruma, bilgisayarınızı güvence altına almaya yönelik önemli bir adım olsa da, bu yalnızca birçok adımdan biridir. Ayrıca, yüklü tüm yazılımların ve Windows işletim sisteminin kendisinin güncellenmiş halde tutulması gerekir. Güncellemeleri mümkün olan en kısa sürede yüklemek, bilinen güvenlik açıklarının düzeltilmesini sağlar. Windows güncellemeleri otomatik olarak indirip kurabilirken bazı yapılandırma sorunları nedeniyle bazen güncellemeleri yükleyemez.

Ancak şimdi bir PowerShell komut dosyası kullanarak, otomatik Windows güncelleştirmelerinin başarısız olmasına neden olan soruna neden olabilecek hizmetler ve ayarları düzeltebilirsiniz. İşte nasıl:

Windows guncelleme sorunlarını giderin

Reset-WindowsUpdate komutu: https://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/Reset-WindowsUpdateps1-e0c5eb78 adresinden indirin.

Microsoft Windows8-RT-KB2937636-x64 ve Windows8-RT-KB2937636-x86 güncellemelerini  https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=43434 ve https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=43433

İndirilen tüm dosyaları aynı klasöre yerleştirin.

Komut dosyasını düzenlemek ve ayarları temizledikten sonra otomatik olarak Windows’u yeniden başlatmak için düzenlemek istiyorsanız, Reset-WindowsUpdate.ps1 dosyasını Not Defteri’nde veya Notepad ++ ‘de açın. Ve bu satırları komut dosyasına ekleyin ve sonra komut dosyasını kaydedin.

Tüm dosyaların bulunduğu klasörde Dosya’yı tıklatın ve Windows PowerShell’i Aç → Windows PowerShell’i yönetici olarak aç seçeneğini belirleyin .

PowerShell penceresinde aşağıdaki komutları yazın:

Set-ExecutionPolicy Unrestricted
./Reset-WindowsUpdate.ps1

Windows’u yeniden başlattıktan sonra, bu komutu PowerShell (yönetici olarak çalıştırılıyor) penceresinde vererek PowerShell komut dosyalarının yürütme ilkesini varsayılana geri getirmeniz gerekir:

Set-ExecutionPolicy Default

Umarım, bu, tüm Windows güncellemelerinizin sorunlarıyla ilgilidir. Sağlanan PowerShell komut dosyası, güncelleme kataloğunu, indirilen güncelleme dosyalarını, güncelleme günlüklerini vb. temizler. Belki Windows, PC’niz yeniden başlatıldığında ve Windows güncellemeyi denediğinde çok fazla veri indirir, ancak o zamandan itibaren daha hızlı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir