Köpekler insanlar gibi bilinçli hareket ediyorlar

Son izlediğim film beni oldukça çok etkiledi. Köpeklerle alakalı fakat köpeklerin insanların en yakın dostu, arkadaşı olup olmadığı köpekler tarafından sorgulayan bir film. Amerikan yapımı öyle pahalı bütçelerle yapılmayan, ünlü yönetmenlerin yönetmediği ve tabi ki ünlü oyuncuların meşhur amerikan caddelerinin olmadığı bu film mutlaka en yakın video market rafında almanızı isterim. Bir orta Avrupa ülkesi Macaristan sanırım Budapeşte’de geçiyor. Macar, İsveç, Alman yapımı sinema. Filmin adı; beyaz tanrı lütfen filmin adını takılıp da aldanmayın, film köpeklerin insanları yakın arkadaşı sanması ile zarar gören köpeklerin kahraman köpeğimiz hegen tarından güdülenerek insanlardan intikam alma serüvenidir.

Köpekleri çok severim. Kendimde zamanında iki tane köpek bakma, sevmek amacıyla baktım. Bir çok hayvan severim ama sevmediğim hayvanlar da var tabi. Genelleme açısından hayvanları severim. Ailece kuş,sultan papağını,muhabbet kuşu,karga,güvercin,tavuk,horoz,tavşan gibi hayvanları bir çoğunu içimde bulundukları durum kötü durum nedeniyle baktık.

Lili annesi ve babasıyla ayrı yaşan bir çocuktur. En iyi dostu Hagen isimli bir melez köpektir. Lili kısa süreliğine babasının yanına gitmek zorundadır. Babasının yaşadığı ülke Macaristan da melez (kırma) köpeklere dair yeni bir yasa çıkmıştır. Bu yasa gereğince ücret ödenmek zorundadır. Köpek saf ırk olmadığı sebebiyle apartmanda oturan komşu kadın köpeği istemez. Şikayet eder. Aslında Lili’nin babası da köpeği istemez ve köpeği arabadan atar. Hagen isimli köpek artık sokak ortamına merhaba demiştir. Lili de boş durmaz tek dostu hageni aramaya başlar. Sokakta köpek dövüşçüleri, dilenciler, köpek tutucuları ve köpek bakım evinde de zorlu maceralara atılır. Hagen bir yolu bulur köpek bakım evimden kaçar ve bütün köpekleri arkasına takar. Bütün bu yaşadıkları hagende köpeklerin insanların arkadaşı olmadığı kanısını uyandırır. Hem insanlardan öç almaya hem de dostu lili’yi aramaya koyulmuştur.

Bütün bu yaşanan olumsuz sonuçlar köpek hagenin liderliğinde köpekleri toplu hareket ettirmeyi başarır. Köpekler hayvan gibi değil sanki insan gibi bilinçli hareket ediyorlar ve köpeklere zarar veren insanlardan bir bir intikam almaya başlayacaktır.

Kız çocuğu Lili polisler (insanlar) tarafından öldürülmek üzere olan bütün köpekleri bakalım kurtara bilecek midir?

Sitede film izleme linki verilmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir