Linux için arşiv yöneticileri

Sizler için linuxda kullanabileçeğiniz dosya şıkıştırıcı programların en iyilerini derlemesi aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

Linux icin arsiv yoneticileri

Tar tar formatında tek bir arşiv olarak dosyaları bir dizi ambalaj konsol tabanlı bir yazılımdır.

Dar disk arşivi veya dar restorasyon sırasında yedekleme, sıkıştırma, uzaktan işlemler için dosyaların kaldırılmasını destekleyen zengin arşivleyicisidir.

Utils linux için en iyi dosya arşiv araçlardan biridir. Tüm dosyaların arşivlerini oluşturabilirsiniz. İhtiyaçlarına göre sıkıştırma oranını ayarlamak ve ayrıca oluşturduğunuz tüm arşivler için bir şifre ayarlayabilirsiniz. Gzip, bzip2, rar gibi zip formatlarını destekler.

Xarchiver linux işletim sistemi için hafif ama basit bir dosya sıkıştırma aracıdır. Arşivlerin herhangi birinin şifre ya da olup olmadığını bilmeye yardımcı olan bir şifre algılama özelliği vardır.

Arşive almak istediğiniz dosyaları ekleyebilirsiniz bir sürükle ve bırak özelliği vardır. Ayrıca açılan veya bir arşiv sıkıştırma olup olmadığını kontrol etmek için ilerleme çubuğuna göz atabilirsiniz.

Peazip bir hayli yetenekli bir programdır. Başlıca özellikleri, arşiv dosyaları silin, rastgele şifreler ve anahtar dosyaları oluşturmak için birden fazla filtre uygulayabilirsiniz.

Fileroller dosya sıkıştırma ve arşivleme işlevleri için kullanılır. Bu oluşturmak ve arşiv değiştirmek, arşiv dosyaları içeriğini görüntülemek ve aynı zamanda elde edebilirsiniz. Ayrıca masaüstü ortamına entegre edilmiştir ve grafik dosya yöneticisi kolay arşivleme işini yapar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir