Linux dağtımların için izleme araçları

Aşağıdaki linux sisteminizi izleme (ağ, sistem) araçları sunucunuzun (host-server) yanında ev kullanıcılarınında faaliyetleri içeren programlarda bulunmaktadır.

Linux dagıtımları icin izleme aracları

Hyperic aynı zamanda, bir sistem ve bir sunucu izleme uygulaması olarak kullanılabilecek bir yönetim yazılımıdır. Dünyanın en büyük web bazı uygulamalar için kullanılmaktadır.

Zabbix aynı zamanda ev kullanıcıları tarafından kullanılan bir kurumsal düzeyde izleme çözümüdür.

Zenoss özellikleri otomatik keşifleme yapar ve kolay okunan performans grafikleri, gelişmiş uyarı, kolay kullanımlı bir web portalı, ve çok daha fazlasını içerir.

Cacti kaktüs veri depolama ve grafik işlevselliği gücünü kullanmak üzere tasarlanmış komple bir ağ grafik çözümüdür. Cacti hızlı poller, gelişmiş grafik çiftleşmiş, çoklu veri toplama yöntemleri ve kullanıcı yönetimi özellikleri sağlar. Tüm bu cihazların yüzlerce karmaşık ağlar kadar lan-ölçekli kurulumlar için mantıklı bir sezgisel, kullanımı kolay ara yüzü var.

Monitorix ücretsiz, açık kaynak kodlu, mümkün olduğunca çok sayıda hizmet ve sistem kaynaklarını izlemek için tasarlanmış hafif bir sistem izleme aracıdır. Bu program linux / unıx sunucuların altında kullanılmak üzere oluşturulmuştur.Sadeliği ve küçük boyutuyla ev cihazlarında kullanılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir