Lossless Cut ile videolarınızı kalite kaybı olmadan kesin

Bazen kaydettiğimiz bir video snippet’ini kesmemiz gerekiyor ve karmaşık video düzenleme araçlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki, videolarınızı kolaylıkla ve kalite kaybı olmadan kolayca kesmenizi sağlayan Windows için ücretsiz bir program olan Lossless Cut’i kullanarak videolarınızı kırpabilirsiniz.

Lossless Cut yaklaşık 80MB’lık bir kapasiteye sahip. Bununla birlikte, tüm popüler video dosya formatlarını kırpmak için gerekli bileşenlerle birlikte geliyor.

Program arayüzü basitleştirildi, bu da kullanımı çok kolay olduğu anlamına geliyor. Başlamak için tek yapmanız gereken, kesmek istediğiniz video dosyasını Kayıpsız Kesme arayüzüne sürükleyip bırakmanızdır. Ardından düzeltmek istediğiniz başlangıç ​​ve bitiş konumunu seçin. Başlangıç ​​noktasını işaretlemek için makasın yanındaki sol ok düğmesini tıklayın ve bitiş noktasını işaretlemek için sağdaki oku tıklayın.

Lossless Cut

İşlem tamamlandıktan sonra, videoyu dışa aktarmak için makas düğmesine tıklayın. Kırpılmış videodan alınan alıntı, otomatik olarak aynı klasöre kaydedilir, ancak farklı bir adla kaydedilir, böylece orijinalin yerini almaz.

Program kısayol tuşlarını da destekliyor. Örneğin, başlangıç ​​noktasını işaretlemek için “I” tuşuna, son noktayı işaretlemek için “O” tuşunu ve videoyu kaydetmek için son olarak “E” tuşunu kullanabilirsiniz. Kesmek istediğiniz bölümün işaretlenmesini kolaylaştırmak için, videoyu yavaşlatmak ve hızlandırmak için “J” ve “L” tuşlarını kullanabilir ve ileri ve geri gitmek için “sol ve sağ” ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

Videolar için tasarlanmış olmasına rağmen, ses dosyalarını kesmek için kullanılabilir. Süreç hemen hemen aynıdır, sadece ses dosyasını ekleyin ve kırpmak istediğiniz pasajı seçin. Program, MP4, MOV, WebM, MKV, OGG, WAV, MP3, AAC, H264 gibi formatları destekler ve videolarda kodlama veya kod çözme yapılmadığı için neredeyse anında kaydedilir.

Lossless Cut, Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir.

Lossless Cut video kesme (kırpma) programını bu; https://github.com/mifi/lossless-cut bağlantıdan indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir