Mercury Reader ile yazıları dikkatiniz dağılmadan okuyun

Bazen o kadar çok dikkat dağıtıcı metinleri internet ortamında okumak zordur. İnternet üzerinde metin okuma kolaylığı için kullanabileceğiniz  Mercury Reader, dikkat dağıtıcı web sayfalarının tamamen ücretsiz bir okuma sürümünü oluşturur. Google Chrome için bir uzantısı olan böylece metni rahatça okuyabilirsiniz.

Bu uzantıyı kullanılması çok basittir. Bir kez Chrome adres çubuğuna simgesinin sağ tarafında kırmızı roket simgesine tıklayın. Eğer “okuma modunda” bir sayfayı dönüştürmek istediğiniz zaman, sadece simgesini tıklatın.

mercury-reader-ile-dikkatiniz-dagilmadan-metinleri-okuyun

Simgesini tıklayarak, uzatma menüler ve reklamlar gibi tüm sayfa dikkat dağıtıcı kaldırır ve yazı tipini değiştirme ve metin daha okunabilir hale getirmek için yazı tipi boyutunu artırarak, sayfanın metni biçimlendirir. Ayrıca, sayfa düzenini özelleştirebilirsiniz. Sayfanın sağ üst tarafında dişli simgesini tıklayarak, yazı tipi boyutunu, yazı tipini (serif veya sans) ve tema (Ligth veya Koyu) ayarlayabilirsiniz.

Mac tuşu kısayolunu kullanabilirsiniz süre simgesini tıklatarak okuma modu Merkür Reader etkinleştirmeye ek olarak, Windows, Alt + ‘kısayol (Alt + kesme) kullanabilir “Cmd + Esc.”

Kısacası, Merkür Readar ücretsiz internet metinleri okumak için yanı sıra mürekkep ve kağıt tasarrufu sağlar sayfa baskı için bir sürümünü oluşturmak için çok kullanışlı bir uzantıdır.

 

Google Chrome için Merkür Reader bu url’den https://chrome.google.com/webstore/detail/mercury-reader/oknpjjbmpnndlpmnhmekjpocelpnlfdi indirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir