Regaib kandiliniz mübarek olsun

Müslüman alemi için en önemli günlerden birisi de Regaip Kandili. Peki 2016 Regaip Kandili ne zaman? Üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen bu önemli gecede hangi ibadetler yapılır, hangi dualar okunur sizler için derledik. Bu gece Üç Aylar’ın başlangıcı sayılan Regaip Kandili idrak edilecek. Regaib Kandili rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir.
Regaib kandiliniz mubarek olsun

Peki Regaip Kandili’nde hangi dualar okunmalı, nasıl ibadet edilmelidir. Regaip Kandili’nde ailenize, sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel mesajları sizler için derledik. İşte en güzel kandil mesajları. Perşembeyi Cuma’ya bağlayan gece olarak kabul edilen ve Üç Aylar’ın başlangıcı sayılan Regaip Kandili bu gece idrak edilecek. Regaip Kandili gecesi nasıl ibadet edilir,

Regaip Kandili veya Regâib Kandili, Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk Perşembeyi Cumaya bağlayan gece olarak kabul edilir.  Recep ayının da ilk cuma gecesi… Allah’ın mağfiretinin, engin lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı bir rağbet geces. Regaip Kandili Üç Ayların başlangıcıdır. 2016 Regaip Kandili 7 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. 8 Nisan Cuma günü Üç Aylar başlıyor.

Üç aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat’le devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan bayramıyla da maddî ve manevî alanda “Bayram”a dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.
Yazının devamına hakkarihabertv.com devam edelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir