Kağıtı az kullanarak web sayfaları iyi yazdırın

Web sayfasını yazdırmak için (baskı) almada çoğumuz sadece tarayıcı penceresinden yazdır işlevini seçeriz. Ayrıca bazıları web sayfasının baskı başlatmak için Ctrl + P gibi kısayol kısayollarını da kullanabilirsiniz.

Kagıtı az kullanın web sayfaları daha İyi yazdırın

Mürekkep, toner ve kağıtı az kullanmak web sayfaları daha İyi yazdırmak istermisiniz?

Bir web sayfasındaki grafikler, videolar, menüler, reklam ve daha fazlası tüm bunlar bir web sayfasındaki tümünü yazdırmak zorunda kalırız. Bu tür maddelerin (menü, reklam vb.) yazdırmada gerçekten gereksiz ve sadece mürekkep püskürtmeli yazıcı mürekkep tüketimini ya da lazer yazıcılarda durumunda toner tüketimini arttırır. Kağıda daha iyi yapmak ve yazıcılardaki mürekkep veya toner kurtarmak için yazdırmadan önce bir web sayfası hazırlamak için bir yol yoktur.

Kendi web sayfalarında yazdırma seçeneğini olmayan hatta herhangi bir web sitesi için bir web sayfası baskıya-yazdırmaya hazır hale getirmek için Printliminator kullanabilirsiniz. Printliminator bir tarayıcı uzantısı ama tarayıcı yer imi değildir. Başlamak için tarayıcınızın yer imleri çubuğuna printliminator bookmarklet bağlantısına sürükleyebilirsiniz.

Bir web sayfasını yazdırmak istediğinizde yer imleri çubuğuna printliminator yer imi tıklayın. Bu, web sayfasındaki tüm görüntüleri kaldırmak, tüm eylemleri geri ve baskıya hazır stil uygulamak için izin printliminator bir dizi araç açılacaktır. Web sayfasından bunları kaldırmak için web sayfasında çeşitli öğeleri tıklayabilirsiniz. Yazdırmak için isteğiniz durumu gelince size printliminator araçları üzerinden yazıcıya gönderebilirsiniz.

Printliminator bir kağıt parçası üzerinde yazdırıldığında web sayfaları daha belgeler gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca web sayfasından istenmeyen öğelerden bazıları kaldırarak yazıcının mürekkep veya toner tüketimini azaltabilirsiniz. Kağıt israfını da engellemiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir