Portable program yap

Bir taşınabilir (portable) yazılım aslında yükleyici çalıştırmadan yazılımı çalıştırmak anlamına gelir. Basit bir deyişle, bir programın taşınabilir versiyonu bir kurulum gerektirmez. Taşınabilir programları usb depolama aygıtlarına yanı sıra disk sürücülerden başlatılabilir.

 

Bazı web siteleri programları taşınabilir (portable) sürümünü vermektedir. Portablefreeware ve portableapps web sitelerini ziyaret ederek programların portable indirebilirsiniz.

En sevdiğiniz programı taşınabilir (portable) program sürümü mevcut olmayabilir. Kolayca bir kaç fare tıklaması ile en sevdiğiniz yazılımları portable sürümünü oluşturabilirsiniz. Cameyo adında ücretsiz bir programla belkide her bilgisayar kullanıcı çok kolay bir şekilde programları portable yapabilirsiniz. Sitede içinde bir çok programı sisteminize kırmadan direk online çalıştırma imkanı vermektedir. Tabi bu kısa işlem için siteye üye olmanız gerekmektedir. Bizlerde sizler için istediğiniz bir programı portable nasıl yapılacağını aşağıdaki videodan bakarak faydalanabilirsiniz.

Programı portable yapma video sayfası:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir