Python öğrenmek için bedava e-kitaplar

Python öğrenmek ister misiniz, ancak bir gün bilgisayar etrafında olamaz mı? Ardından okumaya devam edin … Aşağıda, ücretsiz Python e-Kitap ve artı ekstra bilgiler var. Yeni başlayanlara yönelik olsa da, orta ve üst düzey geliştiriciler için de birkaç kaynak var.

Bir Python sürümü seçmek için: Manifesto

Bu rapor, Python sürüm, uygulama ve dağıtımının sizin için en uygun olanı seçmenin size yol gösterir. Bu tercihlerin her birinin temelini tartışıyor ve her seçeneğin nedenlerini kısaca tartışıyor.

epub — mobi — pdf

python e-kitap

Python’un Pırıltı Turu:

NumPy, Pandas, Matplotlib, Scikit-learn ve diğer araçları içeren Python’un açık veri bilgi yığınının gücüne girmek için önce Python dilinin sözdizimini, anlambilimini ve kalıplarını anlamanız gerekir. Bu rapor, başka bir programlama dili ile zaten tanışık olan mühendisler, araştırmacılar ve veri bilimcileri için Python hakkında kısa ve kapsamlı bir giriş sağlar.

epub — mobi — pdf

Python programlamaya ilişkin Blueprint

Yeni başlayanlar için rehber: Başlamak için bilmeniz gereken her şey

Blueprint  Python Programlam: Başlamak için bilmeniz gereken her şey İçin yeni başlayanlar kılavuzu, bu programlama dili ile başlamak için mükemmel bir kitaptır ve başlamak için ihtiyaç duyacağınız her şeyi sunar. Python programını tanıma temel komutlar bilmeniz gerekenler var. Döngülerle çalışma kodunuzdaki istisnaları işleme, koşullu ifadeler ve daha fazlası …

Python Hard Way’i Öğrenin

Orijinal Hard Way kitabı ve yine de toplam başlayanlar için nihayet kodlamayı öğrenecek en popüler yol. Python öğrenin sabit yolu, Python’daki diğer kitapları anlamak için temel Python’u okumak ve yazmak için sizi mutlak sıfırdan alıyor. Deneyim başlamak için gerekli yöntemin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için kitabı ücretsiz deneyebilirsiniz. Her zaman kod öğrenmeyi öğrenmek istediyseniz, ancak nereden başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, o zaman bu kitap sizin için.

Ayrıca Python programlama dili ile ilgili en iyi ücretsiz e-kitapları listesine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. Python’u ücretsiz öğrenmenin en kolay yolu!

pythonbooks.revolunet.com

ebook

Python ile Hacking: Başlangıçta Etik Hacking Rehberi, Temel Güvenlik, Penetrasyon Testi ve Python Hacking

Saldırı dünyası ilginç bir çalışmadır. Bilgisayar sisteminiz hakkında daha fazla bilgi edinme, farklı programlarla çalışma ve hatta bilgisayarınızı ve şebekenizi siyah şapka bilgisayar korsanlarına karşı koruma fırsatı verir.

Saldırıların temelleri.
Saldırı öncesi nasıl yapılacağını bilmeniz gereken bazı şeyler.
En iyi hack araçlarını seçme.
Bilgisayardaki parolalarla nasıl geçinirim.
Bir ağ veya kablosuz bağlantı yoluyla bulma.
Sisteminizi koruma ve güvende tutma.

Python Programlama, Python ve Linux Kullanarak Hacking ve Veri Analizi

Dünyayı parmak uçlarınızda değiştirebilecek güce sahip olsaydın ne yapardın? Yapmanız gereken tek şey girmekti. Kendinizi potansiyel olarak milyonlarca hayatınızı değiştirebilecek gelişen teknolojilerin ön planında çalışmayı ve işleme ve otomasyon düşünce biçimimizi devrim yarattığınızı düşünün.

Günümüzün gerçeği budur. Önümüzdeki on yıl boyunca, işverenlerin IT becerileri olan insanlara taleplerinde önemli bir artış görüleceksiniz. Bu, Python veya SQL programlama gibi dilleri kullanan temel geliştirme becerilerinden, makine öğrenimi, kesmek ve büyük verilere kadar çeşitlilik gösterecektir. Hoşunuza gitmeyecek, işgücüyle alakalı olarak kalmak istiyorsanız, bu becerilerden birini almanız gerekecek.

ebook download

Kullanmadığınız Python Kütüphaneleri

Python ekosistemi, kapsam ve derinlik bakımından geniş ve kapsamlıdır. Bu deli, açık kaynak ormanında başlamak yıldırıcı ve yılların tecrübesiyle bile, hala en iyi kütüphaneler ve tekniklerle güncel kalmak için sürekli çaba gerektiriyor. Bu rapor, üçüncü taraf modülleri ve daha fazla ilgi görmeyi hak eden standart kitaplıktaki son derece kullanışlı birkaç araç da dahil olmak üzere daha az bilinen Python kütüphanelerini ve araçlarını keşfetmenize yardımcı olur.

epub — mobi — pdf

Hadoop ile Python

Hadoop çoğunlukla Java ile yazılmıştır, ancak bu dağıtılmış depolama ve işleme çerçevesiyle, özellikle de Python’la diğer programlama dillerinin kullanımını hariç tutmaz. Bu kısa özet kitabı ile Python’u Hadoop Dağıtık Dosya Sistemi (HDFS), MapReduce, Apache Pig platformu ve Pig Latin betiği ve Apache Spark küme hesaplama çerçevesiyle birlikte nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

epub — mobi — pdf

Python’da hatalar nasıl yapılır

En iyi programcılar dahi hatalar yapıyor ve deneyimli programcı Mike Pirnat Python’la 15+ yıl boyunca payını alıyor. Bazıları basit ve aptalca davrandı; diğerleri utanç verici ve düpedüz masraflıydı. Bu O’Reilly raporunda, en unutulmaz hatalarından bazılarını, neyin yanlış gittiğini ortaya çıkarmak için katmanlar halinde soyarak inceliyor.

epub — mobi — pdf

Python’da Fonksiyonel Programlama

Python işlevsel bir programlama dili değildir, ancak işlevsel programlamayı gerçekleştirmesi kolay ve diğer programlama stilleri ile karıştırılması kolay olan çok paradigma dilidir. Bu yazıda, Python Software Foundation direktörü David Mertz, dilin işlevsel yönlerini inceliyor ve hangi seçeneklerin iyi çalıştığını ve hangilerinin genellikle reddedeceğini belirtir.

epub — mobi — pdf

Eğitimde Python

Muhtemelen okullarda bilgisayar devrimini duymuşsundur ve belki Ahududu Pi bile duymuşsundur. Python programlama dili, bilgisayar eğitiminde yapılan bu temel değişikliklerin merkezinde yer alıyor. İster programcı, öğretmen, öğrenci veya ebeveyn olun, bu rapor, sizi bu bağlamda Python’un nerede oturduğunu anlamanız gereken gerçekler ve bilgilerle sizi silahlandırıyor.

epub — mobi — pdf

Bir Byte Python

“Bir Byte Python”, Python dilini kullanarak programlamaya ilişkin ücretsiz bir kitaptır. Yeni başlayanlar için Python dilinin öğreticisi veya kılavuzu olarak hizmet eder. Bilgisayar hakkında bildiğiniz tek şey metin dosyalarının nasıl kaydedileceğidir, o zaman bu sizin için bir kitaptır.

Pdf

Think Python

Yeni başlayanlar için Python programlamaya giriş. Temel programlama kavramları ile başlar ve tüm terimleri ilk kullandıklarında tanımlamak ve her yeni kavramı mantıksal bir ilerlemeyle geliştirmek için dikkatle tasarlanmıştır. Yineleme ve nesne yönelimli programlama gibi daha büyük parçalar bir dizi küçük adıma bölünür ve birkaç bölüm boyunca uygulanır.

Pdf

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir