ReviewMeta ile sahte incelemeleri engelleyin

Amazon online mağaza alışveriş sitesi (kıyafetler, elektronik, kitaplar, her şey.) belkide dünyanın en iyi ürün satması sitesi. Amazon’da satın almak için kısa listeye koyduğunuzda ürünleri ilk önce diğer müşterilerin baktığı ürün incelemelerine bakarsınız. Bu incelemelere dayanarak, ürünün iyi olup olmadığını görmek çok kolaydır.

Ancak satıcılar, müşterilerin bu alışkanlıklarını da biliyor ve parası için onu manipüle etmenin bir yolunu buldular. Kötü niyetli kişiler müşterilerine ürünlerini satın almayı ikna etmek için ürünleriyle ilgili sahte ve abartılı değerlendirmeler ekliyorlar. Rakip satıcılar, diğer satıcıların ürünleri hakkında kötü değerlendirmeleri yapmak için aynı tekniği kullanıyor.

ReviewMeta ile sahte incelemeleri engelleyin

Sahte incelemelerle ilgili genellikle yapılaçak yol, bir kullanıcının ürünü aldıysa da almadığını kontrol etmektir. Amazon gibi bir çok çevrimiçi alışveriş sitesinde , incelemelerde bir kullanıcının adının yanında doğrulanmış satın alma etiketi koyarak bunu gösterir. Ancak büyük bir değerlendirme listesine girmek, başlı başına korkutucu bir işdir.

Firefox ve Chrome web tarayıcıları için ReviewMeta adlı yeni bir uzantıyla bu sahte veya yanıltıcı değerlendirmeleri otomatik olarak filtrelemek için kullanılabilir. Bu uzantı, bir incelemenin sahte olup olmadığını öğrenmek için bir dizi önlem kullanıyor. Örneğin, doğrulanmamış satın alma, marka, ücretli incelemeler ve daha fazlası olan kişiler tarafından yapılmış olması halinde incelemeleri sahte olarak etiketliyor. Sadece gözden geçirme derecesini ve inceleme metnini değil, aynı zamanda incelemecilerin geçmişini kontrol eder.

Sizin için çalışma şekli, bir çevrimiçi (online) alışveriş sitesinde (örneğin Amazon) bir ürün sayfasında olduğunuzda, tarayıcı araç çubuğundaki küçük simgede ürün derecelendirmesini ayarlamanız gerekir. Bu derecelendirme tüm sahte incelemeleri kaldırarak düzeltilecektir. Ayarlamaların nasıl yapıldığı ve sahte yorumları kaldırıldığına ilişkin tüm ayrıntıları görmek için bu simgeyi tıklayabilirsiniz.

ReviewMeta tarayıcı uzantısınıhttps://reviewmeta.com/blog/extensions adresinden edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir