Rinzler USB Cleaner ile usb bulaşmış kısayollardan kurtulun

Usb sürücünüze virüs veya kötü amaçlı yazılımlar tarafından oluşturulan kötü amaçlı komut dosyalarını kaldıran küçük bir programdan size bahsedeceğim.  Sinir bozucu kısayollardan ve USB sürücünüzde otomatik olarak oluşturulan diğer yararsız dosyalardan bıktıysanız Rinzler USB Cleaner size yardımcı olacaktır.

Genellikle kötü amaçlı komut dosyaları bazı virüsler tarafından oluşturulur. Sonuç olarak USB sürücü garip davranır. Komut dizileri genellikle tüm dosyalara kısayol oluşturur ve orijinali gizler. Herhangi bir kısayolu tıklattığınızda çoğaltma işlemi başlar ve kaldırılması zorlaşan daha fazla kısayol oluşturur. Rinzler USB Cleaner tüm zaralı klasör ve dosyaları gösterir. Tüm kısayolu seçilen sürücülerden siler. Ayrıca autorun’u tamamen devre dışı bırakır.  Kayıt defteri, klasör seçenekleri ve görev yöneticisini etkinleştirmek için seçenek sunar.

Rinzler USB Cleaner ile usb bulasmıs kısayollardan kurtulun

Rinzler eylemleri gerçekleştirmek için Windows’ta kabuk (shell) komutlarını çalıştırır. Shell komutları, autorun.inf, dosya paylaşımı sırasında zararlı yazılımların bilgisayarlara bulaşmasına izin veren komut dosyaları vb. gibi tipik kusurları arar. “Tek tıklamayla temizleme “, tipik silme prosedürlerini gerçekleştirerek kullanıcıların USB sürücülerine erişim öncesi temizleme olanağı sağlar.

Rinzler USB Cleaner’ı kullanarak, VBS, VBA, VBE, INI vb. Komut dosyaları gibi herhangi bir kötü amaçlı komut dosyası dosyasını kolayca kaldırabilirsiniz. Ayrıca, tüm EXE dosyalarını flash sürücüsünden kaldırmayı veya tüm dosyaların gösterilmesini seçebilirsiniz .

Rinzler USB Cleaner bu url’den http://rinzler.sourceforge.net/#feature erişebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir