SilentEye ile resimlerdeki dosyaları gizleyin

Steganografi (Steganography) günümüzde, özellikle ortalama / acemi kullanıcılar arasında artan bir eğilim üzerindedir. Bu şifreleme teknikleri, belirli yaşam alanlarına ait insanlar tarafından uzunca bir süre kullanılmaktadır, ancak kitleler arasında veri güvenliği bilinci arttıkça, verileri düz görünümden gizlemek için harmanlamaya ihtiyaç duyulmaktadır.

SilentEye

Şimdiye kadar karşılaştığım tüm ‘ücretsiz’ steganografi araçları ya karmaşıktı, hak talep ettikleri şekilde çalışmadı ya da bazı eksiklikler oldu. Öte yandan SilentEye , sunduğu özelliklerde açık olan çok basit ve kullanımı kolay bir arabirim ve bunun nasıl kullanılacağı ile bir istisna oluşturdu. Görüntü dosyalarındaki mesajları veya diğer dosyaları gizleyebilir ve gizli mesajları ve dosyaları tekrar çözebilir.

Windows, Linux ve Mac için dosyaları ve fotoğrafları gizlemek için ücretsiz bir program olan SilentEye’yi kullanarak resimlerdeki dosyaları da gizleyebilirsiniz.

SilentEye, mesajların ve dosyaların fotoğrafların içinde gizlenmesi için çok kolay bir yol sunar. Kurulduktan sonra programı açın ve bilgiyi gizlemek istediğiniz resim dosyasını yükleyin. Resim eklemenin en kolay yolu sürükle ve bırak yöntemini kullanmaktır, ancak “File> Open” menüsünü de tıklayabilirsiniz. JPEG ve BMP resim formatlarını destekler ve ayrıca WAV ses dosyalarını destekler.

Görüntüyü SilentEye uygulamasına yükledikten sonra, “Encode” düğmesine tıklayın ve daha sonra açılan pencerede bir mesaj yazın ya da daha sonra bilgisayarınızdaki resmi gizlemek istediğiniz dosyayı seçin. Ayrıca görüntünün kaydedileceği biçimi (BMP veya JPEG) ayarlayabilirsiniz. Burada önemli bir ayrıntı, BMP formatının, resim içinde JPEG formatından daha büyük dosyaları gizlemenize izin vermesidir.

Diğer seçenekler, görüntü kalitesini ayarlamanıza, şifrelenmiş görüntünün kaydedileceği yeri seçmenize ve şifre ile (key) görüntünün içinde gizlenen verileri koruyan şifrelemeyi etkinleştirmenize izin verir.

Resim dosyasını gizli verilerle kodlamak için “Encode” düğmesine tıklayın. Bir görüntüdeki gizli verileri çözmek isterseniz, resmi SilentEye’ye ekleyin ve “Decode” düğmesini tıklayın.

SilentEye programını aşağıdaki url’den indirebilirsiniz.

http://silenteye.v1kings.io

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir