Sitenize online ziyaretçi sayacı ekleyin

Online ziyaretçi bilgisi siteler için çok elzem olmasa da önemli bir veridir diyebiliriz. Online ziyaretçi adetleri tek başına dahi sitenin genel ziyaret oranı hakkında fikir verebilir. Ancak bu özelliği daha çok ziyaretçilere yönelik olarak sitemizde/blogumuzda kullanıyor olmamız daha uygun olacaktır.

Online ziyaretçi sayaçlarının en önemli özelliği, sitemizi o an ziyaret eden kişilere sitede başkalarının da olduğu bilgisini vermektir. Böylelikle ziyaretçi hem çok ziyaret edilen bir sitede olduğunu hem de yalnız olmadığını bilebilir. Hatta sitenizde mesaj kutusu varsa buraya mesaj yazıp cevap almak ya da sohbet alanı varsa sohbete bakmak için doğru bir zaman olabileceğini öngörebilir. Bunun yanında bazı online ziyaretçi sayacı ile sitenize dünyanın dört bir tarafından gelen kullanıcıların bulundukları ülkeler hakkında ilginç bilgiler de sunuyor olabilirsiniz.

Sitenize online ziyaretci sayacı ekleyin

Şimdi de pek çok online ziyaretçi araçlarının arasında sizin için derlediğimiz en başarılı araçlara bir göz atalım:

İlk olarak internetkafa.com un kullandığı araçdan kısaca bahsedeyim. Web sitelerine gelen ziyaretçi sayısını takip etmek doğru ziyaretci saysını almak istiyorsanız histats.com kullanmanızını isterim. HiStats.com  belirli sayfalarda harcanan zamanı, sitenizin ziyaret/insanların gerçek zamanlı sayısını izlemek için harika bir sitedir.

whos.amung.us

Alanındaki en başarılı online ziyaretçi araçlarından biridir. Türkçe dil desteği ile de kolayca ekleyebilirsiniz. Siteye girdiğinizde aşağıda açılmış olan kod sizin siteniz için kullanabileceğiniz bir koddur, herhangi bir kayıt gerektirmez. Tek dezavantajı istatistiklerin herkese açık olmasıdır. Kimse görmesin derseniz ücretli sürümüne geçmeniz gerekecek.

sayac ekle

Yazının geri kalan kısmına blogcusablonlarikodlari.blogcu.com adresinden okumaya devamedelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir